şükela:  tümü | bugün
231 entry daha
  • çevrede yaşananları görmek.
    geçim derdi, saçma sapan düğün adetleri.
    milletin gözünü doyurma hırsı.
    iş-ev rutin yaşam.
    eskisi kadar gezememe ev işi ve yemek, üstüne çocuk varsa ekstra sıkıntı.
    güven sorunu, aldatmalar.
    çabuk sıkılma basıp gitme hevesi.
    gençliğin verdiği enerji.
    tek düzen hayattan bunalma korkusu.

saydıkça artıyor duramıyom.
  • birbirinin yaşam kalitesine katkı sağlayabilecek birileri henüz denk gelmemişse evlenmemek için en geçerli neden budur, bana göre.
  • etrafımdaki insanlar, bu şehirdekiler .. makro düzeyde tüm insanlar yalnızlıktan ve mutsuzluktan şikayetci.
    herkes bir şekilde elinde olmayanı elde ettiğinde mutlu olacağını düşünüyor. ne yaman çelişki.
    insanlar evliliği bir çözüm olarak görüyor bence ,aile kurabilmek mutlu olmak adına.. ki haksız sayılmazlar..
    ama maalesef evlilik asla tek başına mutluluk sebebi değil.inanın kalabalık yalnızlıklar daha zor ve yanında daha büyük yıkım getiriyor.
    sonuç hayalkırıklığı oluyor.
    o nedenle evlilik asla sadece evli olmak ,denemek ,olmuyorsa biter demek için yapılmamalı.
    çünkü o evlilik içinde bir evlat varsa perişan oluyor yavrular.
    işte en geçerli neden de bence bu.
  • bana göre bir sebep yok hatta başarısız bir denemem bile var.
    yeterli şartlar oluştuğu sürece elbette yeniden evlenebilirim.
    fizyolojik tatmini yaşayabilceğim en kolay ülkelerden birindeyim ama yine de duygusal boşluk başka bir şey.
  • maddiyat, insan dengesizliği ile uğraşmak, insan çokluğu(aileler), kısıtlanmış yaşam.
  • evli ve mutsuz bir birey olarak diyeceğim tek şey : evlenmeyin.
    evlendikten sonra inanın ki bazı şeyler hemen bitiyor. kadın erkeği kendine benzetmeye çalışır. istediği kalıba sokamayınca sürekli huzursuzluk çıkartır.

(buraya "ağzından çıkanı duymuyorlar , benim yerimde başkası olsa gazetelerin üçüncü sayfasına çıkar" yazdım diye birisi tarafından ne leşliğim kaldı, ne çomarlığım. evet kezbancığım sizler mükemmel ötesi varlıklarsınız. istediğiniz zaman kocalarınıza hakaret edebilirsiniz, onurunu ve gururunu kırabilir, o erkeği yerle yeksan edebilirsiniz. ne de olsa sizler dokunulmazsınız. )
  • kadın, çocuk, kayınvalide, kayınbaba, baldız veya kayınço derdi yok. bunların üzerine geçerli neden tanımam. yaşasın özgürlük.
  • karşılıklı yapılan baskılar
  • ülkeye yapılan ithalat miktarını düşürmeye çalışmaktır.

kız istemeye giderken aldığın çiçek+çikolata bile %98 ithal olacak.
    kızı istedin takacağın altın/pırlanta ithal.
    ev dizeceksin beyaz eşyaların tamamı ithal; yerli montajların hammaddesi de ithal.
    balayına gideceksin 5 yıldızlı otellerin işletmelerinin %99’u yabancı sermaye. araba alacaksın, şöyle aile arabası; araçlar ithal.
    çocuk oldu diyelim, bezi ithal.
    emmiyorsa maması ithal
    çocuk koltuğu; aldığın oyuncaklar ithal.

gerçi ben evlendim hanım; hanım bile ithal benim. doğum yeri almanya ama alman vatandaşlığı yok. ithal ettik kaldı anayurtta.
27 entry daha