şükela:  tümü | bugün
  • evlenme tabusunu yıkmıştır. öyle bir imza değildir onun için evlilik. evliliği sadece hukuki bir gereklilik olarak görür, ve sözleşmeden ibaret olarak algılar. zira aynı sözleşmeleri marketten bir şey alırken de yapıyordur.

evlilik kafada başlar, kafada biter. hukuki olarak evlenmeden, mükemmel evlilikler yapılabilir.

bir insan imzayı ne zaman atarsa, o zaman onu aşmak ister. bağlılık, insan hayatına bir zulümdür. bir kadına veya bir erkeğe hayatın sonuna kadar bağlanmak kadar saçma sapan bir şey yoktur. işin içinde aşk varsa ayrı, ama aşk da pazarda satılmıyor. bu sebepten aldatmaya da inanmam hiçbir zaman. bu sebepten bir insan aynı anda başka ilgi duyduğu insan ile beraber olabilir.

ne varsa eleştiride, duyu organlarıyla algılayıp algılayamadığımızı bilemediğimiz yaşamın ögelerini tartışmada var.

bol sorgu ve sualli, şüphe ve determinizm dolu günler dilerim.

edit: aynısı kadınlar için de geçerlidir.
  • evlilikteki sorun eşlerin kendilerine ait bir yaşam alanı olduğunu onlar her ne kadar çift olsalarda birey olarak başladıkları hayatı birey olarak bitireceklerini pek düşünemedikleri için hayatlara müdahale etme, kısıtlama ve kurallarla dolu bir hayatı kaldırmayı seçiyorlar . tabi böyle bir hayatı istemekte zor iş. göze alamayan, aklı başında olan erkekte evlenmiyor.
  • boşanma ihtimalini ortadan kaldıran erkektir.
  • cok dogru bi is yapiyor olan erkektir. gecen arkadaslarla bulustuk iclerinden biri dugun hazirligi icerisinde. bi magazaya girmis bulunduk. kizin baktigi nevresim takimi alti yuz tl. o an ben de evlenmemeye karar verdim. ulan benim bu yasima kadar uzerinde yattigim tum nevresimleri toplasan alti yuz tl etmez.
  • aşktan gözü dönmemiştir belli ki. ham akıllı, hem şanssızdır.
  • kız bulamayıp da bozuntuya vermeyen erkek de olabilir. illa özgürlük savaşçısı olacak değil.
  • dogru mu yanlis mi yaptigini bilmedigim erkektir.

aslinda benim bu. yillarca okul, is, eglence, tatildi derken gercek aski bulamamis, bulduklarini da mindar etmis; akabinde yillardir yanlis yasayan, evde misafiri oldugu muddetce keyfi yerinde, yanliz kaldiginda kafa dinlemeye alismis biri olup cikiverdim.
    simdilerde evde duzenimi bozmasindan korktugumdan sanirim evde karsi cinsten birinin kalmasina uc gunden daha uzun surede katlanamiyorum. bu durumdan hosnut olmasam dahi aliskanliklarin onune gecmek an itibari ile beni korkutur oldu.
    bi de etraftaki insanlarin bana surekli "hadi artik evlenmiyomusun?" sorusu bu sekilde devam etmemde buyuk etkendir.

kissadan hisse, gercek aski buldugunuza inandiginiz an evlenin arkadasim. sonra benim gibi mala baglar napicaniza karar veremezsiniz.
    ha bi de (bkz: sozluk beni evlendir lan allahsiz)
  • en doğrusunu yapan erkektir. evlenmeden önce "seninle her şeye varım aşkım" diye mızmızlanan karı evlenme arefesinde 4 milyarlık gelinlikten aşağısına olmaz diyor ve çıngar çıkarıyorsa sevmişim öyle evliliği. bırakın evde kalsınlar.
  • krallar gibi yaşar, sefalet içinde ölür. evlenen erkek ise sefalet içinde yaşayıp krallar gibi ölür. yine de evlenmeyen erkek olmaktan yanadır tercihim.