şükela:  tümü | bugün soru sor
 • neden 35 diyenler olabilir erkek için bu aslında kadın için 28-29 en fazla...evde kalma alt eşik yaşı.40 yaşından sonra yapmayı planladıkları diye de değiştirebilirsiniz.
  ama 20-30 yaş aralığı kafa yapısı ile bakmamak lazım olaya ; şu an düşündükleri 30 yaşını geçince değişecek zira.

  bir de zaten 40-50 yaşlarında aynı fiziki enerji ve beklentiler olmayacak insanın ruhunda, daha dingin bir hayat beklentisi içine girecek.

  (bkz: aşağıdakilerin hepsini bekarken zaten yaptım):

  dans et, konserlere git, tiyatroya git, bir enstrüman çalmayı öğren, kitap oku, resim yap, grafik tasarım öğren kendi çizimlerini yap ya da kod yazmayı öğren kendi yazılımlarını, uygulamalarını geliştir, spor yap, basket oyna ya da tenis oyna, maraton koş,yurtdışına git satranç oyna ve basket turnuvalara katıl, sosyal yardım kuruluşlarına üye ol,makale yaz,2. yabancı dil öğren,seyahat et, ege/akdeniz/karadeniz turu yap, turlara katıl, sabahla, gece alemlere ak,yabancı/ türk sevgilerin olsun, görmediğin tarihi yerleri gez, müzeleri gez, rüzgar paraşütü yap, surf yapmayı öğren, bungee jumping yap...

  kaldı ki bunların çoğu evliyken de yapılacak şeyler.

  eeee??! o zaman ??

  hayır cidden merak ediyorum evlenmeyen insan olarak ne yapmayı planlıyorlar, çocukla eşiyle zaman geçirmenin ikamesi ne olabilir,

  yani dostlar 30’dan sonra yavaş yavaş dağılıyor, gezme tozma tatil planları desen en fazla 10 gün o da yıllık iznin varsa bir yere gidebiliyorsun, gittiğin tatil zaten arkadaşlarlaysa oraya gitmeyelim buraya gitmeyelim modunda herkes ;

  ee haftasonu arkadaşlarla buluşup bir şeyler yapsan yaptığın sadece kafede oturup ; kahve/ bira/çay içip biri var mı hayatında diye birbirini yoklamak; evlileri eleştirmek, dedikodu yapmak, çocuk sahibi olsaydım nasıl olurdu diye düşünmek.

  yani bekarlar olarak da çok sıkıcı bir hayat var.
  siz bakmayın evli ve çocuklu olmanın eleştirildiğine bekarlar da her gün rio’da karnavala akıp kanarya adalarında yüzüp, dünya turu yapıp, her gün alemlere akmıyorlar.

  not:bekarlıksıkıcıspor
 • (bkz: gezmek)
  (bkz: kafa dinlemek)
 • 37 yaşındayım, bekarım ve keşke daha fazla vaktim olsa diyorum. hobilerime ve öğrenmek istediklerime vakit yetmiyor. evlenmeyen insanların 35 yaşından sonra ne yapacakları gibi bir başlık açan kişinin nasıl bir hayat yaşadığını merak ediyorum ben de.
 • fikirlerimi çalmayacağınızı bilsem yazabilirdim fakat özel fikirler üretebilirim size insanın hayatı ve planları özgün olmalıdır. tıkanan ateş yaksın dumanla haberleşelim.
 • dünya turu
 • (bkz: evlenmek)
 • evde esasında nefret ettiği karısının bıçağın ucuyla uzattığı ayvayı yemeyeceği kesin.
 • canının istediği zaman istediği şeyi yapmak, zengin olmak, kariyerde patlama yapmak ve evlenmek bunlardan bazılarıdır.
 • mezarımı yaptırmayı düşünüyorum belki bir aile kabristanı. minik, mütevazi kuş cıvıltılarıyla dolu. geriye bir tek içine girmesi kalıyor hayırlısıyla.
 • keşke evlenseydim diye dert yanmak.

  gerçekten ama gerçekten bu söylediğim etrafımdaki 20+ kişiden yaptığım gözlem sonucudur. 35-40 bandında ne kadar arkadaşım varsa sülale, eş dost ne varsa devreye sokup eş arama derdindeler. işin sıkıntısı 40 yaşında baba olmak istedikleri kafalarına dank ettiğinden doğurganlık için 25-30 arası eş arıyorlar ve haliyle bulmakta da çok başarılı olamıyorlar.

  o yüzden gelin bu otuzluk abinizi dinleyin yaş kemale ermeden evlenmeye bakın. bekarlığın sultanlığı 35 bilemedin 40 a kadar devam eder , o saatten sonra da tren kaçar.

  edit: başlığı deli fişek bohemciler doldurmuş:) bakın arkadaşlar insan o kadar komplike bir varlık değildir. anatomisi bellidir, pskikolojisi bellidir, yaşam süresi bellidir. evlilik yaşı 40 tır ne geri kafalısınız yazanlar falan var asjdjaskd. neyse şimdi bunları duymak hoşunuza gitmez ama 35-40 yaşına gelince bu yazdıklarıma hak vereceksiniz ama içinizden:).