şükela:  tümü | bugün
  • içten içe buna kafayı takmış ama etrafına güçlü görünmek adına evlenmek istemiyormuş gibi davranıyorsa hiç çekilmez. ama alttan alta kızdırıp geri çekilip izlemek çok eğlencelidir.
  • evlenmiş kadından daha çok sevişmektedir.
  • evde kalınca mecburen hayatını kedişe köpüşe adamıştır...

(bkz: yıh yıh yıh)
  • evlenemeyen kadındır.
  • evlenmek istemiyorum bu benim kişisel tercihim, sadece işimle ilgilenmek istiyorum, yalnız yaşamayı seviyorum, aradığım insanı bulamadım vs. diyen kadınsa saygı duyulur, herkesin kendi hayatıdır.

ancaaaaak evlilere veya evlenen/evlenmek isteyen kadınlara köle, ücretsiz hizmetçi, evlilik ve çocuk dünyanın en gereksiz kavramlarıdır gibi şeyler söylüyorsa;
    çocuk isteyene/çocuk doğurana acıyan bir tavır takınıp hava atmaya ve hatta haddini aşarak bok atmaya kalkıyorsa; evde kalmış kız kurusudur, yalnızdır, mutsuzdur, hasetinden çatırrr çatırrrrr çatlıyordur, kimle düşüp kalktığı belli değildir, yolludur. alay edilmeye çok müsaittir.

sonuç olarak başkasına saygı gösterdiğin kadar saygı görürsün.
  • kafasına uygun birini bulamamıştır. kendisini eleştiren insanların gün bitiminde bir bir evlerine gideceğini biliyordur ve anlaşamadığı bir adamla, sırf etrafın gönlü olsun çenesi kapansın diye, aynı çatı altında yaşamak istemiyordur.

sırf evlenmiş olmak için evlenip hem kendisini, hem karşısındakini, hem ailesini mutsuz etmek ve dünyaya sorunlu bireyler getirmek istemiyordur.

saygı duyulası kadındır.
  • beylerin favorisidir.
  • kalan ömrünü tek bir erkekle geçirmek istemeyen ya da
    erkeklere güvenini yitirmiş olan kadındır. (bkz: #38805367)
  • evlenmek için evlenmeyen kadındır öncelikle. sırf 'aman evim belli kocam belli olsun', 'evleniyim bir an önce' mantığıyla hareket etmemektedir.