• "büyük konuşmasın, herkesten önce gider valla" (anne klişeleri cilt 1 sayfa 7 no 13) *
  • düşünmeyle peynir ekmek gemisinin yürümediğini bilen insan olabilir.
  • serseri olmayı kafaya koymuştur. bide çok kıro bir deyişle, evlenip balayına değilde evlenmeyip alayına gidecek olandır.(bkz: hakketen kıro)
  • sorumluluktan kaçmak gibi bir gayesi olabileceği gibi
    evliliğin bağlayıcı ve mahkumlaştırıcı etkilerinden uzak durmak isteyen hayatın sonuna kadar bazı şeylerin sürmeyebileceğini kestirebilen ilerigörüşlü kişide olabilir.
  • belki de hep düşünmüştür... en büyük hayali doktor,avukat,öğretmen vs olmaktan çoook önceleri, hep "anne" olmak olmuştur...belki en büyük duası, kariyer veya paradan çok, küçücük bebeğinin, sevdiği o iri adamın omzunda pışpışlanmasını izliyor olmaktır... fakat sonrasında, bir şeylere kızmıştır, hak etmeyenlerin evlenip de mutlu olduğunu görüp, (sanki kim, nasıl hak ediyor, buna kim karar verebiliyorsa, ama o öle düşünüyordur) artık kendi geleceğinde, evlenmenin veya anne olmanın olmayacağına, o güçlü,bağımsız kadınlardan biri olacağına inanmıştır, daha doğrusu inanmak zorunda bırakılmıştır! ve size, herkese artık evlenmeyi düşünmediğini duyuruyordur... yalandır aslında.. bunu ona düşündürtenlere kızgınlığı geçince bu yalanı bitirecektir ...
  • nişanlısından yeni ayrılmış insan da olabilir.
  • hayatın "yalnızlık" level'ına henüz geçmemiş, geçti ise bu durumdan henüz müzdarip olmamış insan cinsi.
  • bir insan ile aynı yatakta yatmayı sevmeyen insandır. eğer evinde huzurluysa . çocuk yapmak da istemiyorsa evlenmeyı düşünmemesi oldukça doğaldır.

şahsen ben, yanımda çok güzel bir kadın da olsa aynı yatakta uyuyamıyorum. uyurken özgürce saga sola dönmek istiyorum. işten eve geldiğimde dır dır konuşan bir insan istemiyorum.
    evime gelip dinlenip gecenin istediğim saatinde de dısarı çıkabilme özgürlüğümün kaybolmasını istemiyorum.
    neslim devam etsin, bir çocugum olsun diye bir kaygım da yok.
    böyle bir durumda benim de evlenmek için hiç bir nedenim yok.
  • 15-20 yas arasi bu dusuncesini dile getiriyorsa erken evlenecek insandir.velev ki 25 yasindan sonraysa aranilan ozelliklere sahip aday bulma umudunun dibe vurdugu ima eder.
  • genelde düşünmeden evlenir.
hesabın var mı? giriş yap