• ben kendime zor katlanıyorum zaten ne başkasına katlanabilirim ne de başkasının bana katlanmasını isteyebilirim.

tatlı canım isterse kuryelere teşekkür etmek dışında günlerce konuşmuyorum,
    geceleri uyanıp, sabaha kadar daw başında şarkı yapıyorum, oyun oynuyorum,
    istersem kanepede uyuyakalıyorum, istersem üşenmeyip yatağa gidiyorum,
    bazen varoluşsal krizlere girip loş ışıkta oturuyorum, kimseye hesap vermiyorum,
    en son ne zaman yemek yaptığımı bile hatırlamıyorum, canım ne isterse onu yiyorum,
    evi bok götürebilir, ev tertemiz olabilir. ne zaman istersem o zaman temizliyorum,
    ben dışında beni hayal kırıklığına uğratabilecek biri yok, uğratabileceğim biri de yok,
    sıkıcı olmayı problem haline getirmiyorum, istersem oturur duvara bakarım saatlerce,
    ne istersem onu satın alıyorum, "yine mi x aldın" diye kendi kendime sormuyorum.

ve şu anda konfor alanıma dahil olup da varlığını bile unuttuğum, fakat "öyle" bir hayatta yukarıya koşa koşa ekleyeceğim bir sürü minik detay.

bunların hepsini ya da bazılarını bir birliktelik uğruna yok etmeye kalktığımda dengem şaşıyor, yürümüyor zaten.
  • evlilikten korkmaları. çevrelerinde doğru dürüst örnek evli çift yerine çoktan boşanması gereken insanlar kaynaması. ya ben de evlenince böyle olursam diye ödleri kopuyor. hiç farkına varmadan birbirimizin cehennemi olursak? mutsuz bir evlilik hayatım olursa? çocuklarımız boşanmamızı dört gözle beklese?

-ki bu saydıklarım öyle boş korkular değil. ülkedeki evliliklerin %85-90'ını özetliyor. mutlu huzurlu evliliğin büyük bir kısmı şans işi, benim de o kadar bahtım ak pak olmadığı için hiç o toplara girmeye niyetim yok.
  • kafasına uygun aradığı birini bulamamış olması
  • sorumluluktan kaçıyorlar diyen salaklara evli biri olarak diyebilirim ki, bizim gibi evliliğin yüceltildiği ve bekarlığın aşağılandığı toplumlarda asıl evlenmek sorumluluktan kaçmaktır. topluma uyum sağlamak için evliliği kendine mecbur kılmayıp kendi hayatını kurmaya çalışmak gerçek sorumluluk ve cesarettir.
  • süslü püslü cümlelere gerek yok;

kimse bakmıyor amk.
  • evliliğin düşünmekle ilgisi olmadığının farkındadır.
    karşına ömrünün kalanında birlikte olmak isteyebileceğin biri çıkar ve evlenirsin. böyle biri yoksa neyi düşüneceksin? böyle biri varsa neyi düşüneceksin?
    evliliği düşünmek nedir? nasıl olur? düşünce içeriği nasıldır? evliliği düşünenlerin kazanımları nelerdir?
    düşünce gücüyle evlenenler yeşillendirsin..
  • şahsım adına;

hesap vermeyi sevmiyorum.
    başkasının sorumluluğunu almak istemiyorum.
    gerçek sevgiden emin olamıyorum.
    kadınların saçma ve gereksiz asabiyetlerini kaldıramıyorum.
    naz, trip sevmiyorum.
    çocuk zaten hiç sevmiyorum, hoşlanmıyorum bile.
    sürekli aynı kişiyle olmak sıkıcı geliyor.
  • kasada beklerken gözü sürekli kondomlara takılıyordur.
  • canı yanmış vazgeçmiştir. bir daha aynı şekilde güvenirse her şeyin daha kötü olacağını düşünebilir. bazıları yalnızlığı seçer.

edit. bazıları umudunu kaybetmek istemez hatta içindeki o ufacık umutla yaşar. geri dönme umuduyla. belki döner belki dönmez ama o umudu kaybederse kendini de kaybedeceğinden korkar ve gideni bekler. bu yüzden kimseyi görmez gözü.
  • her hafta başka bir hatunla takılacağını zannedip zaman geçtikçe avucunu yalayanları da çok bunların, sad but true.
hesabın var mı? giriş yap