şükela:  tümü | bugün
  • behzat reyizin savcı esra'ya evlenme teklif ederken kullandığı kelimeler. kapı aralığından etmesi de atlanmamalı.

58. bölüm fragmanı
  • beklentilerin aksine bir behzat c repligi.. dogrusu su olmaliydi:

evlensen ya la benle
  • en içten, en doğal teklif. gerçek olan.
  • hiç kimse kusura bakmasın..
    amirimi de ayrı severim.. de.. yani olacak iş değil..

tarihin en tırt evlenme tekliflerinden biridir..
    düzenli hayat da düzenli hayat diyen abisinden gazı alan amirim, üstelik bilmemkaç promille, "heaaa doğru diyo düzenli hayat falan.." diyerek dayanıyo esra'nın kapısına.. e ne?
    evlensen ya benle

o ne lan.. içinde ne aş,k ne bağlılık var..
    bencilce, kendi hayatını düzene koymak için, düşerken bulduğu bir ipe sarılırcasına esra'ya sarılıveriyo..
    yakışır mı amirime? bence yakışmaz.

hele esra'nın zıp diye atlaması..

neyini baş tacı ettiniz şu teklifin anlamıyorum..
    behzat'ı seven insan, şu teklife üzülür.
    bu kadar da net.
  • "evlensek ya biz" versiyonunu deneyip, sonuç alamamıştım. o an için. "ama mutsuz oluruz" minvalli reddedilmiştim.

ama pes etmedim. "çocuk yapsak ya biz" de de ilk avaz reddedildim. sanırım cümle hatalı.
  • başlığı görüp tıkladığımda behzat ç. repliği olduğunu farketmekle çok şaşırdığım evlenme teklifi. bir behzat ç. hayranı olarak son bölümünü kaçırmış bunu duymamıştım ancak çok zaman önce aynen bu cümleyle bende birine bayık bayık bakmıştım. "evlensen ya benle" demiştim, baktı baktı güldü, şaka mı yapıyorum, gerçek mi söylüyorum anlamadı. meğer içimde koskoca bi behzat öküzlüğü yatıyomuş.
  • bana böyle bir teklif gelse aynı düzlükte hee olur cevabını veririm ve de gayet mutlu olurum. lan behzat ç. gibi bi adamdan bahsediyoruz, nasi bi romantiklik aranıyor bilmiyorum ki? bütün vicik vicik holiwud klişelerinden özenti diz çökmelerden cok daha samimi bi teklif işte. behzat gibi bir adama aşık olursanız, alacağınız teklif böyle olur, behzat gibi bir adama aşık olursanız bu teklif sizi rahatsız etmez, mutsuz etmez, esra gibi havada kaparsınız. ha cok cicibici,minimini romantik bi hatunsaniz o tip bi adama aşık olmazsınız, o tip bi adamın sizinle işi olmaz, evlenme de teklif etmez. o degil de, ben yüzük bile beklemezdim lan, asıl ona şaşırdım.
  • şoparların 'hiçte romantik degil' diye beğenmedikleri replik.
  • bu teklifi beğenip kullanmak isteyen erkeklerin çoğu reddedilir..

demedi demeyin gençler..
  • erkek ruhunu tüm yalınlığıya yansıtan içten bir evlenme teklifi.