şükela:  tümü | bugün
  • bizim evde elektrik süpürgesidir genelde. çoğunlukla son süpürülen yerde öylece bırakıldığı için geceleri su içmeye kalkmak, kalkan kişinin en kısa sürede yerle yeksan olması veya muhtelif ayak parmaklarını sakatlaması ile son bulur. aksiyon oluyor ama, biraz da o yüzden kaldırmak istemiyoruz.
  • bilgisayarımın bağlı olduğu üçlü prizin fiş kapağı. üstündeki kapak olmadığı için elektrikle temas halindeki o ince uzun metal çubuklar açıkta ve yerdeki başka bir üçlü prize bağlı durumdalar ve yatağımın hemen kenarında duruyor bu tuzak. köpeğim oraya doğru yöneldiğinde içimi garip bir his kaplıyor, korkudan benim tüylerim dökülüyor. allah muhafaza.
  • banyoya girerken havlusunu yanina almayi unutan ev arkadasi. (psikolojik tuzak)

banyo cikisinda odasina dogru depar atarken koridorda karsilasilmasi durumunda bu yastan* sonra hacı olmak isten bile degil.
  • çalıştırılınca evin ana sigortasını attıran klima.üşengeçlik abidesi... servisle muhattap olmaya üşenildiğinden midir yoksa vakit bulamamaktan mıdır, öylece tamir edilmeyi bekler durur.inatla çalıştırmak isteyen, durumdan habersiz misafirler içinde sürpriz olur.
  • lush dan alınmış ve buzdolabında saklanan cikolata aromalı krem.
  • kapının köşesinde sinsice bekleyen serçe parmak katili çekyat
  • masanın diğer ayaklarından küçük olanına denge sağlamak için kağıt sıkıştırılması. ve bundan habersiz genç masanın yerini zorla değiştirir. yerine oturur ve masaya kolunu koyduğunda tık sesiyle irkilir. üşengeç ise bir de o kolunu işi bitinceye kadar masadan kaldıramaz.
  • banyoda lavabonun musluğuna bağlı duş ahizesi olan sistemler.

musluğun üzerindeki duşa giden suyu açma kapama edevatını yukarı kaldırmış şekilde unutan ev arkadaşının sayesinde elleri yıkayayım derken yandan gelen suyla üstü başı yıkamak hoş bir hadisedir. yazın serinlersiniz böyle güzel güzel. kışın ise ...

not: evet, kış ayıydı.
  • açık dolap kapağı köşesidir,
    sağolsunlar üstlerine tanımam, kimseyi suçlamak istememekle beraber,
    sanki arkamı döndüğümde gizli bir el arkadaki o dolabın o köşesini benim enseme,
    beni alnıma, benim şakağıma gelecek şekilde ayarlıyor
    ve sinsice bir köşede benim dönüşümle saplanışını seyrediyor,
    o derece olur yani.