şükela:  tümü | bugün
 • hanımlara göre şeytanın ta kendisidir bu arkadaşlar. birini eve davet etmek istersin, "ama onun eşi/sevgilisi yok olmaz", eve biraz geç geldiğinde "yine onunlaydın dimi" derler, 30 yaşındaki adama sanki metresinmiş gibi davranırlar. kadınlara göre seni yoldan çıkaran içki, kumar, at yarışı, iddaa falan değil direkt "onlar" dır amk. sadece evli arkadaşlarla görüşülür, beraber oturmalara misafirliğe falan gidilir, onlara göre erkekler kendi aralarında sanki bitkiymişcesine takılmalı, playstation falan oynamalıdırlar.
 • genelde, adam evlenince pek arayip sormayan arkadaslardir...
  "default" olarak evlenen adamin, eski hayatindan vazgectigini varsayarlar...
 • "evli adamın bekar erkek arkadaşlarına ambargo koyan kadın" modelinin bir şehir efsanesi olduğunu düşünürdüm, ta ki çok eski arkadaşlarımdan birinin eşinden resmen veto yiyene kadar. çocukcağız açıkça söyleyemiyor ama abla bekar bekar takılmamızdan son derece rahatsız, bi kafeye girip oturuyoruz, tam muhabbet demini tutmuşken adam kuddusi müftüoğlu gibi saatine bakmaya başlıyor, geriliyorsun. bişey de diyemiyosun adam yuva kurmuş, senle yapacağı on paralık geyiği yuvasına tercih mi etsin?

  ayrıca evlerine kesinlikle ziyarete gidemiyorum, illa çift çift görüşülecek.

  bu noktada sözlükteki evli ve kocasını bekarlardan sakınan hanımefendilerden bizleri aydınlatmalarını rica ediyorum, bu hareketinizin amacı nedir? "bekar adam şeytandır, bu herif benim pir-ü pak kocamı elinden tutup skişe götürür yuvamızı yıkar" diye mi düşünüyorsunuz? yoksa "hayat arkadaşlığı"nın "arkadaşlık" kısmında sizden daha iyi olduğumuz için bi kıskançlık mı söz konusu? bekliyorum.
 • ''yenge '' tarafından hiç sevilmeyen insanlar.

  ''bir insanın bir diğer insana sevmediği halde nasıl yalandan gülümsediğini görmek istiyorsanız, evli adamın eşinin bekar arkadaşları ile karşılaştığı ana dikkat edin''

  emanuel ebue
 • yengenin son derece hakli olarak nefret ettigi insanlar. bu arkadaslar yengenin olmadigi ilk anda radarlari acarak kari kizi keser ve " rifat suna bak olm, gecti demin nasildi ama ?" gibi sozler eder evli adama. evli adam kem kum eederse de " merak etme be olmmm soylemicez tabi. ne yani evlendin diye baska kizlara bakmak yasak mi ? cok dogal birsey " diyerek kenddi argumanlariyla adami yoldan cikarir

  yengeler haklidir. kadin icgudusu bu.
 • üstüne çıkarımlar yapılmaya çalışılan adamlar lan aslında onlar ipimle kuşağım modunda evli adamlar sıkıntılı. burdan kendim gibi evli olan arkadaşlarıma sesleniyorum "evlenmeseydin arkadaşım" *
 • okuduklarım doğruysa bayağı kötü muameleler görmüş insanlardır. fakat kadınların bu denli yaklaşıyor olmaları çok kötü. özgüvensizlikleri bu kadar göze sokulamaz heralde. "merak etme tipsiz kocanı kimse yemez. ayrıca iğrenç bir çift oluyorsunuz. sen de iğrençsin, böyle davranmana izin veren kocan da iğrençsiniz" demek istiyorum yengeye.
 • potansiyel zampara olarak görülüyorlar herhalde. gelinler, 'aman bizimkini yoldan çıkarmasınlar' mantığından hareketle, bunları her fırsatta ortadan kaldırmaya uğraşıyorlar.

  belli etmemeye çalışıyorlar ama, şaka maka kuzenin eşinden veto yedik galiba. neye alındıysa artık... off...
 • sahsim adina sikinti icermeyen arkadaslar. tabii arkadaslarin ve esinizin karakteri de cok muhim bu durumda. ılginctir ben sevgilimi ve bekar arkadaslarini bir araya getirmeye calisiyorum, onlar kaciyor birbirinden. rahatsiz olacagimi mi dusunuyorlar nedir, bilemedim.