• ''yenge '' tarafından hiç sevilmeyen insanlar.

''bir insanın bir diğer insana sevmediği halde nasıl yalandan gülümsediğini görmek istiyorsanız, evli adamın eşinin bekar arkadaşları ile karşılaştığı ana dikkat edin''

emanuel ebue
  • "evli adamın bekar erkek arkadaşlarına ambargo koyan kadın" modelinin bir şehir efsanesi olduğunu düşünürdüm, ta ki çok eski arkadaşlarımdan birinin eşinden resmen veto yiyene kadar. çocukcağız açıkça söyleyemiyor ama abla bekar bekar takılmamızdan son derece rahatsız, bi kafeye girip oturuyoruz, tam muhabbet demini tutmuşken adam kuddusi müftüoğlu gibi saatine bakmaya başlıyor, geriliyorsun. bişey de diyemiyosun adam yuva kurmuş, senle yapacağı on paralık geyiği yuvasına tercih mi etsin?

ayrıca evlerine kesinlikle ziyarete gidemiyorum, illa çift çift görüşülecek.

bu noktada sözlükteki evli ve kocasını bekarlardan sakınan hanımefendilerden bizleri aydınlatmalarını rica ediyorum, bu hareketinizin amacı nedir? "bekar adam şeytandır, bu herif benim pir-ü pak kocamı elinden tutup skişe götürür yuvamızı yıkar" diye mi düşünüyorsunuz? yoksa "hayat arkadaşlığı"nın "arkadaşlık" kısmında sizden daha iyi olduğumuz için bi kıskançlık mı söz konusu? bekliyorum.
  • hanımlara göre şeytanın ta kendisidir bu arkadaşlar. birini eve davet etmek istersin, "ama onun eşi/sevgilisi yok olmaz", eve biraz geç geldiğinde "yine onunlaydın dimi" derler, 30 yaşındaki adama sanki metresinmiş gibi davranırlar. kadınlara göre seni yoldan çıkaran içki, kumar, at yarışı, iddaa falan değil direkt "onlar" dır amk. sadece evli arkadaşlarla görüşülür, beraber oturmalara misafirliğe falan gidilir, onlara göre erkekler kendi aralarında sanki bitkiymişcesine takılmalı, playstation falan oynamalıdırlar.
  • salak kadinlarin kocalarini yoldan cikaracaklarini dusundukleri erkekler. adamin yoldan cikmaya gonlu olmasin geyigi bi tarafa, sen esas evli erkegin evli erkek arkadaslarindan kork. cete gibi oluyo bazilari, beyaz kadin ticareti yapmalari eksik, o derece..
  • yengenin çevresinde ne kadar bekar kız arkadaşı varsa tanıştırmaya çalıştığı arkadaştır. genelde kızlar çirkin olur ama ayıp olmasın diye "sema çok şekermiş" denir. esas amaç, kocasının bekar arkadaşlarını yok etmektir, yoksa "sema ile abdullah"ın mutluluğu umrunda değildir taze gelin kızımızın.
  • (bkz: evlilikte çarşı izni) denilen şeyin varoluş sebeplerinden sadece bir tanesi.
  • genelde, adam evlenince pek arayip sormayan arkadaslardir...
    "default" olarak evlenen adamin, eski hayatindan vazgectigini varsayarlar...
  • evli adamın bekar erkek arkadaşları, evli adamın eşinin bekar kadın arkadaşları için uygun bir adaydır. kadın milleti dur durak bilmez. hemen, "benim seçtiğim kocanın en iyi arkadaşları buysa ben de en iyi kadın arkadaşlarımı bunlara yazayım tepişsinler, hem çift çift görüşürüz, daha ekonomik" diye düşünürler.
    ama evli adamın bekar erkek arkadaşının veya evli adamın eşinin bekar kadın arkadaşının bazen hiç de başı bağlanmaya niyeti yoktur. aradaki referansın kuvvetliliği, aradaki çöp çatanlık müessesi ortalığı bazen ilk geceden bile alevlendirir. "ben senin kocanın/hanımının arkadaşıdır, gül gibidir diye kapıları açtım ama o beni zikti gitti" diye ağlanmalar, evli adamın genelde suçlanmasına (evli kadın pek suçlanamaz sıkıysa yapın) hatta "herif karaktersiz sen de onun arkadaşısın sen de karaktersizsin" yorumlarına kadar gelir. apar topar sallantıya giden evlilikte evli adam erkek arkadaşını hemen harcar, "ben seni böyle bilmezdim puhhh" der ama erkek arkadaşta kırılır, "nasıl böyle bilmezdin lan tosbaa senin tarihin bu tip ceviz kırmalarla dolu şimdi mi ayıp oldu" der, küserler. evli adama artık erkek arkadaşlarını tek tek kaybeder. evli adamın çevresinde artık sadece eşinin bekar ve evli arkadaşları ve onların nedense bir türlü kanının kaynayamadığı uyuz kocaları kalır.
  • kadınlar tarafından evli adamı -%100- yoldan çıkaracaklarına inanılan arkadaşlar.

eski karım kendileri hakkında şöyle buyurmuştu
    -hepsinden ayrı ayrı nefret ediyorum

son: arkadaşlarımı değiştirmedim.
  • evli adamın karısının en çekindiği tiptir. ama bu yengeler bilmezki asıl evli adamın halinden evli adam anlar. bekar arkadaşlar halen evliliği pek kutsal bi bok sandıklarından evli adamın kıracağı fındıklara engel olurken evli arkadaşlar çanak tutarlar buna. hatta eşleri bir arada eve dedikoduya oturtup her türlü aktiviteye koşulabilir
hesabın var mı? giriş yap