şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni evli arkadaşların çoğunda oluşan triptir.

  eskiden, bekarken bolca takıldığınız kankalarınız, evlenince "artık ben evliyim, sorumluluklarım var, boş zamanım çok yok, boş beleş gezemem, senle görüşemem, bekarlarla çok takılamam" triplerine girerler.

  bunu direkt söylemeseler bile hissettirmeye başlarlar. artık, bir kural varmış gibi, evliler evlilerle takılır.

  sanki eski bekar kankalarıyla görüşmek onlara yasaklanmıştır, ya da kendileri istemez. artık bir evliler birlikteliğine üyedirler, bir üst level'a ulaşmışlardır sanki de, siz hala aşağıda kalmışsınızdır.
  bekarsanız sanki profesyonel arızasınızdır artık; görüşülmemesi gereken.
 • kısıtlanmış özgürlüğü ve sırtına binen yüklerin faturasını masum bekar arkadaşına kesen insandır. faturalardan, kaynanasından bahsederken fener tutulmuş tavşan bakışı atan arkadaşının sorunlarını anlamadığını fark edince ondan uzaklaşır, birazda haset barındıran bir tutumdur, bekar arkadaşın sikinde değildir muhtemelen
 • dikkatimi çekmiş bir triptir.
  benim de var böyle bir arkadaşım.
  yemekleri yapılıyormuş da ütüleri oluyormuş da falan filan.

  tamam arkadaşım evlendin, hayatını düzene koydun. eyvallah. biz de şartlar el verince evleneceğiz ama şu an biz de düzensiz mahlukatlar değiliz.
 • aslında küçümseme gibi bir amacı yoktur. karısı izin vermediği için dışarı çıkamıyodur. küçümsediği için değil. tabi bunu da söyleyemeyeceğine göre "evli bi adamım" gibi şeylerle geçiştirir.
 • en iyi arkadaşlara veda edilen gecenin onların düğün gecesi olmasına sebep olan trip. herkes kendi yoluna sonrasında.
 • bekar insanlarla takildikca belki de kendinin asla tekrar onlar kadar ozgur ve bagimsiz olamayacagini hatirladigindan olusan triptir. dusunsenize daima her hareketinizden haberi olan biri, her cilgin ve sorumsuzca yapilan davranisiniz sonucunda verilecek bir hesabinizin olmasi sizi de bu tur sikintilari olmayan insanlari gordukce germez miydi?
 • bekarların özgürlüğünü kıskanmanın dışavurumudur. çekemiyor pezevenkler.
 • aslında bu bir trip değil, zorunluluktur. evli adam öyle zırta pırta çıkıp bekar arkadaşlarıyla sürekli gezemez. e bekar adam da sürekli bu adamın evine sap sap gelemez.

  hatta daha ilerisini de diyeyim, her iki taraf evliyse de eğer eşler anlaşamıyorsa gene bir araya gelemezler. diyelim ki eşler de anlaşıyor ve ailecek bir araya gelip hoşça vakit geçiriyorsunuz. bir gün çiftlerden biri boşandı, geçmiş olsun. bu sefer sittin sene görüşemezsiniz.

  ayda yılda bir bekar arkadaşlarınla çıkarsın o ayrı. ama artık evli olan bir arkadaşınla eskiden olduğu gibi her gece barda muhabbetini devam ettirebileceğini düşünüyorsan, düşünme arkadaşım, olmaz. sonra adamın arkasından trip atıyor falan diyosun, olmuyor. :)
 • bekarken ne boklar yediyseler,ne pis bi hayat tarzlari varsa artik sizin de ayni boklari yediginizi hatta evliligin vermis oldugu dogadan gelen mahmutlasma&kezbanlasma sureciyle beraber sizin adiniza epey hardcore fanteziler gelistirir bunlar.siz oyle motherfucker bi insansinizdir ki bastan cikartirsiniz filan bu evli arkadaslari mazallah.*