şükela:  tümü | bugün
 • eğer kocanız ise sorun yaratmayacak eylem.
 • herhangi bir erkeğe aşık olmaktan daha ayıp/daha kötü değildir..
  etrafımızın insanın doğasına uygun olmayan ilişkilerle örülmüş olduğu dünyamızda aidiyet dugularından arınmış bir şekilde yaşanacak ender aşklardan biridir ki bünye buna uygun programlanmadığından, suçluluk ve kirlenmişlik duygularıyla örselenmeye neden olur..
  başkalarının tercihlerinden ve durumlarından kendine sorumluluk çıkarmaya ve bu sorumluluk altında ezilmeye de neden olur..
  bir insan -evli ya da değil- birden fazla kişiye aynı anda aşık olamaz mı? aşkın kanununda yeri yok mudur? gibi sorularla kafayı sıyırmak da cabası..
 • hayatta basima gelmesinden en cok korktugum seylerden biri.
  kendi kücük dünyami düzenlemek icin yarattigim prensiplerin ikisini birden darmaduman eden hadise.
  1-asla evli birisiyle iliskiye girme
  2-asla bir erkekle iliskiye girme
 • olaya bir de şu açıdan bakmaya ne dersiniz;
  ben kocama aşık olduğumda kocam bekardı. yani diğer bir değişle benimle evli değildi. lakin ben kendisine aşık olurken henüz 17 yaşında oluğu için aşık olma kriterlerim içinde evli olması ya da olmaması şartı yoktu. e şimdi 10 sene geçmiş; bu insan evli ve 2 çocuk sahibi, objektif olarak söylüyorum; ben gene aşık olurum. e ben, bu kadar zeki, espirili, güzel ve mütevazi(!) bir kadın olarak bu adama aşık olabiliyorsam benimle evli olduğunu bile bile; her kadın aşık olur gibi hissediyorum ki manyaklaşmaya başladığım an da şuan oluyor.

  erkeğin evli olması bence aşık olunmayı etkilemez. yani biz kadınlar, adamlara; "allahım bilmemkimin kocası müthiş bir erkek olmalı" diye aşık olmuyoruz ki?!
  ne güzel gülüyor diye, beni anladı diye, dinledi diye, aradığında içim bir tuhaf oluyor diye, saçları dağılınca ne kadar çocuksu diye, beni güldürdü diye, omzunda ağlattı diye aşık oluyoruz.

  ancak günah paylaşımı bilerek ve isteyerek bu ilişkiyi zorlayarak başlatma aşamasında başlıyor. adam seni başbaşa öğlen yemeklerine davet ederse, sana özel e-card' lar hazırlayıp gün boyunca maillere boğarsa, doğum gününde çiçek gönderirse, sen de eteğin ve olanca yırtmacınla adamın masasına oturursan, sevdiği müzik cdlerini parayla alıp ona ödünç verirsen, geri kalan cd arşivin için evine çağırırsan, karısının ona aldığından daha değerli doğum günü hediyeleri alırsan yırtarım ağzını baştanbaşa kadın, yolarım saçını, ayırırım bacağını! öhhömm; demeye çalıştığım şey; erkeğe onu tanıyarak aşık olunur. zaman geçirdikçe aşık olunur, paylaştıkça aşık olunur.
  eğer evli bir erkek bir kadın için çok cazipse, tüm özellikleri mükemmelse dahi samimiyeti ilerletmekten kaçınırsanız, büyük aşk acıları çekmekten bir nevi kurtulursunuz. bir de benim gazabımdan kurturlusunuz.ya da saçların kemerimi süsler.

  daha evli erkeğin kendini kadınlardan kollama sebeplerini, mantığını ve yollarını anlatacaktım ama işin bir de yanlış insanlarla evlenip sonraki ilişkilerinde mutluluğu bulanlar kısmı var falan. çok uzun konular bunlar, karışık, karmakarışık, paronayak edici, saçmalattırıcı; bi dakka ya; bu kadın neden haftanın 3 günü benim kocamın servisine biniyor? gerizekalı buralarda oturmuyo ki?