şükela:  tümü | bugün soru sor
  • platonik olarak kalması gerekip, aksiyon alınmaması gereken durumdur.
  • hic bir sekilde olmamasi gerekir. dusunce olarak bile cok kotu.
  • hayati tehlikesi olan asik olma hali, hele de turkiye'de...
  • olmaması gerekendir, başka kadın mı yoktur..
  • ilişkiyi besleyen yanlış bir şey yapmanın verdiği heyecan ve yasak meyvenin çekiciliğidir
  • kadını dalında sevmeye başlamak gibi tanımlar bir abi
    çok uzun zamanlar sonra diyorum ki bunu zamanın ötesine gönderen sevgili insanlar, bu bir şiire ya da şairine atıftır, dizelerin tamamını bilmeden beğenmemek ayıptır, elbet bana karşı değil, işte bu sebeple bu güzide sözlükte de mevcut bir başlığa bakmanız önerilir, elbette başlığı vermeyeceğim, şifre yazının ilk halindeki sözcüklerde şifreli...
  • cemal süreya'dan;

istanbul'daydım, kimi zaman da ankara'da
    evli kadınlardan açılmıştı bahtım
    yani dalında sevmeye alışmıştım kadını

...............................................................

bazı meyveler dalında sevilir, koparılmadan!

(bkz: şair burada ne demek istemiş)
  • zinaya giden sürecin ba$lamasına sebeptir.
  • karşı tarafa bunu açıklayarak cesurca hareket ettiğini sanmak aptallığın daniskasıdır. bir şekilde zaten evli olan kişi karşıdakinden etkilendiyse ve karşı taraftaki de öküz değilse kadın bir seçim yapmak zorunda olduğunu bilecek buna göre hareket edecektir.

işin her şekilde nahoş yanları vardır;
    özneyi bir başka kadına aşık olan erkek olarak ele alırsak;

kadın kocasını aldatıp erkekle beraber olsa, ilerleyen zamanlarda bu ilişkinin adı olsun hep benim ol davasına gidilecek (sonuçta aşk onu hep yanında istemek değil miydi?), bu durumda şu iki sorun ortaya çıkacak;
    - kadın kocasını bırakmak istemeyecek ve mantığına uygun hareket edecek, göt gibi kalan erkek olacak.
    - kadın kocasını bırakıp diğer erkekle beraber olacak, peki bu durumda er kişi de güven problemleri olmayacak mı? hadi olmadığını herşeyin harika yürüdüğünü varsayalım, erkeğin çevresindekiler (özellikle türkiye' de) kadını kabullenecekler mi? yoksa bu ilişki bir de kabullenme sürecinde yaşanılan zorlukları mı atlatmak durumunda kalacak?

kadın kocasını hiç aldatmadan direk ayrılarak gelse ve erkekle beraber olsa;
    - bir süre sonra, istediğini elde etmiş erkek sıkılacak, kavga çıkacak, kadın hata yaptığını fark edecek ve göt gibi kalan kadın olacak,
    - erkek, kadınla zaman geçirdikten sonra onun aslında kendisine uymadığını fark edecek ve yüklenmiş olduğu bir önceki evliliği bitirmiş olan erkek sorumluluğundan dolayı ondan ayrılamayacak ama kavgalar etmeye başlayacak ya kadın ondan ayrılacak ve göt gibi kalan kadın olacak, ya da her ikisi de kavga dövüşle devam eden bir aile hayatına sahip olacaklar (zamanla belki birbirlerine alışırlar - zor ihtimal -)
    - kadın ayrıldı, erkekle beraber oldu, iyi anlaşıyorlar; kadının ailesi yeni damadı beğenecek mi? eski ve daha iyi tanıdıkları damada yaptıkları bu hareketi kabul edecekler mi?

çocuk olayına ya da aşık olan tarafında evli olması taraflarına hiç hiç girmiyorum.
    sonuçta bu işin ucu gerçekten boklu değnek, her iki tarafta bu tip durumları bakışmaları bile kesecek şekilde ilişkilerinin arasına buzdan dağlar sokarak atlatabilirler. sonuçta kimse lisede olmadığından, her aşkın üstesinden gelinebilindiğini (ne kadar komik bir kelime oldu be) ve tek yapılması gerekenin zihni başka şeylerle meşgul ederek, aşık olunan şahısdan uzak durulması gerektiğini bilirler.

büyük, kocaman bir hatadır.
    sonuçta her iki tarafta göt gibi kalan taraf olacaktır.
  • aşık olan evli bir erkekse şartların eşit olduğu durumdur ki birde platonik olmaktan çıktıysa bu durum herşeyin sarpa sarması kaçınılmazdır.