şükela:  tümü | bugün
  • şu an için yok. belki huzur ve sükunun bozulmasından tazminat davası açar. peki evli biriyle ilişkiye giren kişinin alacağı hapis cezası sizce kaç yıl olsa makul olur?
  • (bkz: idam isteriz)
  • böyle bir olayin hukuki yaptirimi olmasi demek, ben ortacag'a dönüyorum demekle ayni sey. ahlaki olarak hosuna gitmeyebilir (ben de kendi adima kinarim, böyle bir seyi sahsen yapmam diye düsünüyorum), bu olaydan etkilenen birinci sahis da olabilirsin (aldatilan es veya cocuk), ama insanlara sirf evli oldugun icin sahip olamazsin (hür irade, insan dogasi).
    ha ama ben aldatilan es olsam, gelip bana derdini anlatmak, insan gibi konusup ayrilmak yerine arkamdan is ceviren serefsize cok ciddi manevi tazminat davasi acardim.
    karsi tarafa bulacak bir suc yok bence (yine ahlaki olarak istedigin suclamayi yap), verilmis sözü olan, esini aldatan o degil.
  • olmaması gerekir. ilişkiye giren kişiler rızası ile giriyorsa sorun yok. yeter ki kaynana yakalamasın.
  • (bkz: genişlikte bugün)

kendi rızalarıyla ilişkiye giriyorlarsa sorun yok?! nasıl yok? tamam cezası olmasın ama sorun var yahu!
  • yasal cezası yoktur ama ceza indirimi vardır.
  • aile ve yuva çok başka bir olay. bence çok büyük cezaları olmalı. düşünsenize iki kişi bir araya gelip birbirlerinin geleceklerini satin alıyorlar ve sen kalkıp araya girip onların zaaflarıni kullanıp beraber oluyorsun.
    ben bunu bir kaç sefer yaptım. adına heyecan diyin, hormon diyin, sevgi diyin yada bedensel hazlar diyim. bu gerçekten kötü bir şey.

pişman mısın? hayır değilim. bir daha yapar mısın? aslaaaa
  • evli birisiyle ilişkiye girende mi kabahat, yoksa evli olup başkasıyla ilişki yaşayanda mı?
  • yargıtay birkaç hafta evvel aldatılan eşin 3. kişiden tazminat talep edebileceğine ilişkin içtihadını değiştirdi. artık aldatan ve aldatılanın dışında kimse tazminat yükümlüsü ve sorumlusu değil.
  • evli olduğunu bilmesi vs. karambolde olduğundan muhtemelen olmayacak olan cezadır. olsa bile en fazla para cezası alır.