• insanlar bu konuda inanılmaz hadsiz. bizim de tedavi gördüğümüz 2-3 senede koca koca adamlar kadınlar "anca gezip tozuyorsunuz bak çocuğunuz olmayacak bir yerden sonra hadi" falan diyordu. bu arada biz 100 iğne olmuşuz, ameliyat olmuşuz, düşük olmuş bilmem ne.

ha bir sorunu da olmayabilir istemiyor olabilir basitçe. benim aklım almıyor böyle bir hadsizliği. sevimli falan mı sanıyorlar kendilerini.

bana kalsa hepsinin ağzına tıkarım o lafları ama türkiye'de öyle yürümüyor işte, eşim için susmak zorunda kalıyordum.
  • sadece 1 evladı olanlara da sormayın.
    "2.yi ne zaman yapacaksınız,tek çocuk olmaz?" ne yarrak kafalılar. yapmıycaz size ne?
  • desteklediğim kampanyadır.

evleneli bir sene olmadı, herkesin ağzında aynı soru: bebek ne zaman? yok bebek ya. düşünmüyorum bebek. salın kardeşim bizi, herkes anne baba olmak zorunda değil.
  • turk toplumunun en buyuk sorunlarindan birisi de hadsizlik. herseyi herkese soyleyebilir ya da sorabilir diye dusunuyorlar. bunu da samimiyet zannediyorlar.

insanlar cocuk sahibi olmak istemeyebilir. bu kadar basit, herkes cocuklari sevmeyebilir. sevebilir fakat onun sorumlulugunu alamayacagini dusundugu icin istemeyebilir, finansal olarak gucu yoktur, gelecek kaygisi vardir bir suru sebebi olabilir. ya da sadece istemiyodur.

ya da bir saglik sorunu olabilir. bir saglik sorunu yuzunden cocuk sahibi olamiyorlarsa bu soruyu her sordugunuzda insanlarin canini acittiginizi dusunun. sizi yeterince yakin gorurlerse zaten gelip anlatirlar.

millet cocuk sahibi olunca siz mi bakacaksiniz? nedir bu cocuk sevdasi? kendiniz yapin, kendiniz bakin.

disarda opusen insanlara saymadiklarini birakmazlar, sonra gidip millete cocuk yok mu derler. al sana turk zihniyeti.

hadsizlik cok kotu. keske bu konuda insanlarin farkindaligi artsa.
  • 30 yaşını geçmiş insanlara " evlilik ne zaman? " diye de sormayalım.
    diyerek +1 ile dahil olduğum kampanyamsı...

milletten bize ne yaa ? size ne ? ona ne ? sana ne ?!?!
  • evli ya da değil, hiçbir çifte, adama, kadına bu soruyu ben asla sormuyorum,imasını bile etmiyorum. kesinlikle hadsizlikten başka bir şey değil bu.

bu sorunun kendisine yöneltildiği arkadaşlardan bir ricam var. soruyu soran kim olursa olsun lütfen deyin ki; '' sana ne ulan göt?''
    başka türlü anlamayacaklar.
  • hatta "sizde yok mu bişeyler" sorusu tedavülden kalkmalı.
  • ben yeni tanıştığım insanlara mesleğini bile sormuyorum.
  • ufak bir ricada daha bulunacagim baslik. lutfen cocuklara da kardes istiyor musun diye sormayin. annesi defalarca dusuk yapmis biri olarak bu soru her soruldugunda kalbim kirildi.
  • katıldığım kampanya. ama arttıralım, "haddiniz olmayan işlere burnunuzu sokmayın"a çevirelim. bekara evlilik, çocuksuza çocuk, tek çocukluya ikinci, boşanmış insana boşanma sebebi* sormayalım. biri size kendi kendi anlatmıyorsa özel hayatını sormayalım. olmaz mı?
hesabın var mı? giriş yap