şükela:  tümü | bugün
 • filmlere konu olan trajedi.. aşk planlı değildir.. ne zaman nereden geleceği belli olmayan serseri bir kurşundur aşk.. yaşamın döngüsü içinde yaşınıza, konumunuza, işinize, dilinize, dininize, ırkınıza, renginize ve medeni durumunuza bakmaz.. bir bakış, bir koku, bir dokunuş veya küçük bir tesadüftür sizi sarmalayacak olan aşk..

  aşık olduğunuzda bulunduğunuz konuma göre; ya cennette midenizde kelebekler uçarmış gibi olursunuz, ya da cehennemin çıkmaz sokaklarında ateşlerle kavrulmuş gibi olursunuz..

  evlisindir, mutlusundur.. kocaman evrendeki iki toz zerreciğinin çarpışması gibi bulur seni başka bir evli.. tercihin değildir, beklentin değildir, istediğin asla değildir... tek kelime etmezsin, sadece hissedersin, sadece hissedirsin karşındakinin hissettiklerini.. ama hissettirmezsin hiç bir zaman..tabii ki kabullenmezsin, tabii ki içindeki orantısız savaşta duygularının galip gelmesine müsaade etmezsin ve sarılırsın mantığına sımsıkı.. sessizce uzaklaşırsın hayatını perişan edecek olan trajediden.. sessizce uzaklaşırsın hissettirmeden.. sedef gibidir, davetsiz gelir ve gitmez.. sedef gibidir, kalır bir leke olarak kalbinde, beyninde ciğerinde..sedef gibidir, istemezsin ama gitmez..sedef gibidir, hastalıktır ama öldürmez..

  edit: eyleme dönüşmemiş, hiç konuşulmamış, karşı tarafa hissettirilmemiş, asla yaşanmayacak ve kimbilir belkide sadece hayali bir derleme olarak yazılmış bir olayı; sanki yaşanmış gibi yorumlayıp dürüstlük duyarı kasarak ve dolayısı ile okuduğunu anlamamış sonucunu çıkaracağımız kişilerin yorumlarını ciddiye bile almayın.. bırakın salak saçma önyargıları ve ezberleri içinde boğulsunlar..
 • ne kadar ayıp
 • aşk planlıdır, iradidir. romantize etmeye gerek yok. müge anlı daki komşusuyla, kaynıyla, baldızıyla aşk yaşayanlardan bir farkınız yok. siz şehirli ve beyaz yakalısınız diye sizinki aşk onlarınki rezalet değil. hepsi aşağılık hepsi iğrenç
 • (bkz: swinger)
 • "evli insanların birbirine aşık olması" deyip ayıp falan okuyunca ne kadar yanlış anladığımı gördüm. zira, bende evliyim ve benimle evli olan eşimle birbirimize epey bir aşığız. öyle de olabiliyor yani, çok ayıp değil.
 • bütün bunlar can sıkıntısı azizim, kelebeklerin suçu günahı yok. hayatını herhangi bir hobi, uğraş veya entelektüel derinlik isteyen aktivite ile dolduramayan kişi işte böyle heyecanı yasak aşklarda arıyor.
 • birbiri ile evli olanlarda bu yok :)
 • evli insanların eşlerinden başka birine aşık olmasını romantik bir şeymiş gibi göstermeye çalışmasını bir türlü anlayamıyorum. ( bu evli birine aşık olanlar için de geçerli)

  arkadaşlar bu romantik bir durum değil, bu bildiğiniz aldatmak. yok aşk şöyle anidir böyle birden gelir ne olduğunu anlamazsın tarzı konuşunca aldatmış olduğunuz gerçeği değişmiyor. bu tarz olaylarda böyle büyülü bir mana arayanlar vicdanlarına vermeye çalıştıkları hesapları kapatmaya çalışıyor da, o iş o kadar kolay değil.

  sevmediğiniz biri ile evliyseniz ilk işiniz boşanmak olacak. aman benim güvenli limanıma bir şey olmasın diyip el altından seçenekleri değerlendirerek kendinize alternatif bir hayat seçeneği oluştururken evli olduğunuz insandan bir hayat çalıyorsunuz.
 • son derece doğal bir durumdur.her insan evlendiği kişiyle mutlu olamayabiliyor.zaten onu yeterince bunaltmış çaresiz hayatında bir umut ışığı arıyor.gerçekten birbirlerine aşık olmuşsa bu insanlar "millet ne der" düşüncesinden sıyrılıp hislerini gerçeğe dönüştürmeliler.