şükela:  tümü | bugün
 • kadınların, kocalarına karşı uyguladıkları mobbing.

  anadolu'da atalarımızın "dırdır" diye tabir ettikleri duygusal şiddetin modern dünyadaki karşılığıdır.

  eğer siz de evli bir erkekseniz ve karınızın size sürekli trip atmasından, atar yapmasından, sizi sürekli suçlayarak kavgalar çıkarmasından bezdiyseniz, artık hayattan zevk almıyorsanız, gülümsemeyi unutmuş ve her olayda "eyvah karım şimdi kızacak," diye ürktüğünüzü hissediyorsanız, siz de evli kadın mobbing'inin kurbanı olmuşsunuz demektir.

  bu mobbingin çıkış noktası, elbette, evlendiğiniz kızın babişkosunun prensesi olarak büyütülmüş şımarık bir ruh hastası olmasıdır. evliliği ona hizmet edecel ve onun arzularını, hayallerini gerçekleştirmek için çalışacak bir kocanın köleliği olarak gören bu sik beyinli, şerefsiz kadınları "nikah defterine imzayı attırayım da sonra onu adam ederim ben," zihniyetinden de tanıyabilirsiniz.

  sizi hayatını birleştirdiği, ortak bir geleceğe baş koyduğu, tensel ve ruhsal olarak çekici bulduğu aşığı olarak değil de, onun kraliçelik/prenseslik hayallerini gerçek kılmak için çalışacak bir "çalışanı", kendisini de patron olarak gören bu kancık karılar, elbette pek çok patronun yaptığı gibi, "çalışanına" mobbing uygulamaktan da geri kalamazlar.

  dolayısıyla, evliliğiniz kötü gidiyorsa, mutsuzsanız, eşinizin sürekli kavgalar çıkarmasına, sizi azarlamasına, ezmeye kalkışmasına bir anlam veremiyorsanız, sizi uyandırmış olalım, bebeler. siz, evli kadın mobbingi mağduru bir kurbansınız.

  aklınız varsa bundan sonra hayata başka bir pencereden bakarsınız: mgtow