şükela:  tümü | bugün
  • özellikle kadınlar tarafından nasıl yorumlanacağını merak ettiğm olay. geleneksel yöntem olabilir:

başlık: evli kadının sanal ortamda erkekle mesajlaşması
    entry: isteyen istediğini yapar sana ne!!!!!!(buraya 16 tane ünlem)

başlık: evli erkeğin sanal ortamda kadınla mesajlaşması
    entry: şerefsiz erkeklerin yapacağı iştir!!!!!(buraya 36 tane ünlem)

(1 hafta sonra gelen edit: başlık başıma kalmış)
  • siktirin gidin islami chat sitesine amk.
    bana ekmek çıkar mı diye olta at, karşındaki hatun yüz vermeyince de rerere rörörö, namussuz kadın etiketleri.
    o kadar hassassın, hadi diyelim sordun, cevap verdi, gir entrilerine bak bakalım. karşındaki hatun mu, erkek mi, eğer hatunsa, sor bakalım evli mi degil mi?
    konuş konuş, sonra yavşa,
    hanım abladan siktiri yiyince de gelip burda ahlak goygoyu yap.
  • neden özel olarak kadınların vurgulandığını anlamadığım başlık. neden bu başlıklarda kadın, erkek vurgusu yapıyoruz sürekli? neden sadece insan demiyoruz?

şimdi, başlıkta asıl verilmek istenen mesaj evli insanların mesajlaşmasının kötü bir şey olması. iyi de neden? evli insanlar sosyalleşemez mi? kimseyle konuşamaz mı?
    'madem masumsunuz o zaman mesajları eşinize gösterin' demiş arkadaş. bunu da anlamadım. aldığı her mesajı, mektubu, yaptığı bütün konuşmaları bir insan neden eşiyle paylaşmak zorunda olsun ki?
    bu durum özel hayatın ihlali değil midir? insanlar evlendikleri zaman kendilerine ait bir yaşam alanları olmamalı mı?

evlilik, insanların birbirinin her yaptığına burnunu sokması, birbirlerinin hayatlarının her anına müdahale etmesi şeklini alırsa boğar, daraltır ve belki de insanları normalde yapmayacakları şeyleri yapmaya sürükler. bırakın insanlar nefes alsın, kendi arkadaş çevreleri de olsun kendi hobileri de...
  • anladığım kadarıyla kadınıyla ilgilenmeyen bir erkekten bahsediliyor. gerisi teferruat.
  • islami usullere uygun chat sitelerine girip hanımlarla mesajlaşmıyorum. kafam rahat, sevaplar cebimde.
  • kimseyi ilgilendirmeyen meseledir.
  • olayi normallestirmeye calisan alagavatlar var aramizda.

oncelikle bi yakinimin basina gelen olayi kisaca ozetleyeyim size. *

kari koca 3 senelik evliler. adam yogun calisiyor kadin mimar 2 3 ayda bi proje gelirse calisiyor falan. adamin basini kasiyacak vakti olmadigindan dolayi aksamlari erken yatip uyuyor. kadin sabah kalkmak, gece yatmak bilmiyor. bu noktada kadinin ilgisiz kaldigi dogru ama evlilik surecine uygun yasantisi olmayan kadin. adam geceleri tek basina uyumaya basliyor, cunku kadin tum gece sosyal medyada. bi zaman sonra kavgalar basliyor. adam kadinin pc'ye yasal olmayan bi program indirip takibe aliyor.

bingo. kadinin geceleri konusmadigi erkek kalmamis, bunlar ne diye sorulunca sadece mesajlasiyoruz diye savunma yapiyor. mahkemelik oluyorlar, hakim kanitlarin yasal olmadigini ama yine de adamin hakli oldugu kanaatine variyor. kadin ne nafaka ne de baska mal mulk alabiliyor.

adam sonrasinda manevi tazminat davasi acmisti noldu bilmiyorum.
  • bu zamanda oluyor boyle seyler. artik eskisi gibi bagliliklar yok. her iki taraf icin de bu boyle.