şükela:  tümü | bugün
64 entry daha
  • ekşi sözlüğün açlıktan nefesi kokan ve kendine köle arayan erkeklerinin beğenmediği tavsiyelerdir.
  • evlenmeyi dusundugun adam aslinda sandigin adam degil sekerim. ılizyon gibi bisi. oyun icinde oyun sankim inception
  • gez, gör, yaşa* illaki evlenirsin acele etme kimse kaçmıyor. bir de ekonomik özgürlük..
    şiddet eğilimi olan insanlardan olabildiğince uzak durulmalı. (en önemlisi )
    kimseye tavsiye vermek haddim değil sadece kişisel görüş.
  • niyeymiş lan, evli kadınlar yaşamda daha mı ileride ki tavsiye verecekmiş.

yaşça büyükmüş gibi döktürülen tuhaf başlıktır. evli lise mezunu ablaların bekar doktoralıya vereceği tavsiye ne olabilir acep?

ya da her bekar kadın evlenmek isteyecek diye bir kural mı var? "evlenmek isteyen bekar kadınlara tavsiyeler" daha doğru bir başlık sanki.

edit: erkeklerle ilişkiyi sadece "evlilik" yoluyla mı yaşamak zorunda kadınlar? ön kabulünüz bu yönde sanki. meşru koca olmadan mesela birlikte yaşıyorsa ona da mı tavsiye veriliyor bekar diye.
  • ay cnm kıyamam yha. bunların karşılığında sen ne vereceksin? sağlam bir seks mi? onu elde etmemiz için kendimizi bir ton borca, sorumluluğa, riske sokmamıza gerek yok. çocuk mu? o da bizim için çok önemli değil. sonuçta zibilyon tane annelik hormonu olan ve etrafta çocuk çocuk! diye dolanan biz değiliz. oğlan çocuğu olmadığımız için zaten kadının şefkatine, ilgisine ihtiyacımız yok. ev işiydi, yemekti bilmem neydi, bunları da kendimiz yapabiliyoruz. ee, o halde? senin salakça kaprislerini çekmemiz için bir tek sebep bile yok.

erkekler, evliliğin kadınlar için tasarlanmış bir kurum olduğunu anladıklarında dünya onlar için daha yaşanılabilir bir yer olacak.
  • elbette ki haddim değildir ahkam kesmek, genelleyici tavsiyelerde bulunmak fakat naçizane bir fikrim olabilir sanırım:

kaynanaya sabredemeyeceksiniz evlenmeyin. çünkü her daim sinirlerinizi bozacak ve mutlu bir yuva istiyorsanız kırmayan, saygısızlık etmeyen kısacası bol sabırlı biri olmanız gerekiyor.
  • çorapları sağda solda birakmamayi sözleşme ile yapacak adamla evlenmeyin zaten.
  • evlenmeyin.

kendinize bunu yapmayın.

ciddiyim.
  • doktora yapınca evlilik uzmanı mı olunuyormuş. o zaman sürpriz haber eğitim seviyesi yükseldikçe boşanma oranı da yükseliyor.
  • bana zamanında çok teyze nasihat etti hiç birini yapmadım. orali bile olmadım. yok ya yapmaz etmez dedim. sonra gördüm ebemi *. kadın milleti olarak aklımızı çok beğeniyoruz her b*ku biz daha iyi biliyoruz. bekarsak en doğru erkeği biz seçeriz , evliysek kocamız asla bizi aldatmaz, o diğer erkeklere benzemez.

dışardan kocasını yönetiyormuş gibi görünen kadınların kocaları neler yapıyor, kadınların ruhu duymuyor. bir erkek kafasına bir şeyi koyarsa sen ona engel olamazsın, o yalanları sıralar, seni ayakta uyutur gene yapar. o yüzden kendinize çok güvenmeyin. millete ukalalık yapmayın. sonra benim gibi kocanızı savunduıgunuz için herkese mahçup olursunuz.

başıma gelenlerden sonra evli kadın arkadaşlarım '' sen de çok safsın, ben kocama asla güvenmem, hep kontrol ederim''' dedi. hahahah. ne kadar akıllı ya da temkinli olduğunun önemi yok. duygusalız kardeşim. bitti. erkeklerden önce biz kendimizi kandırıyoruz. onlara inanmak istiyoruz.

bekar arkadaşlara söyleyeceğim şu, adamın tipine, parasına bakmayın, karakterine bakın. çalışkan mı sorumluluk sahibi mi aile ilişkileri nasıl onlara bakın. size nazik ve dürüst mü? saygılı ve efendi mi ona bakın.. ilk yalanını yakaladığınızda ona karşı daha temkinli olun. paranızı kendiniz kontrol edin, evlenince ortak hesap yapın ama paranızın hepsini ona teslim etmeyin. kumar ve içki bağımlılarından uzak durun.

bir erkeğin kendi hayatındaki duruşu evlendiği zamanların fragmanıdır. kendine iyi bir yaşam inşa etmek için uğraşan, hedefleri hayalleri olan, çevresine duyarlı ve saygılı bir erkek ilişki içinde de size düzgün davranır. kim ne derse o yöne kayan, sorumsuz, bir işte dikiş tutturamamış, tembel, kaba saba, kıskançlık diye sizi kısıtlayan, kendi her naneyi yiyip, yalanlarla ilişki yürütmeye çalışan, ailesine önem vermeyen erkeklerden uzak durun.
16 entry daha