• seren serengilin de sözlükte yazar olduğunu öğrenmemize vesile olmuş tavsiyeler bütünüdür.

(bkz: seren serengil ve yaşar ipek'in ilişki sözleşmesi)
  • 10 yıllık beraberlik, son 6.5 yılının evlilikle geçtiğini dikkate alarak tavsiye vermek istiyorum açılın.

aslinda talep edilenler çok absürt seyler değil ancak bunlarin bir sozlesme ile notere oraya buraya onaylatilmasi fikri komik.

sevgili hemcinslerim ve digerleri, yani uzun mutlu bir birliktelik yasamak isteyen herkes. çok sevin ama sevmek yetmez. sadece koynunuza alacağınız biri ile olmaz ayni zamanda iyi arkadaş olun. yani yurt dışında gitmek istiyorsaniz bunu seven biriile birlikte olun yahu adami/ kadini ceke sündüre tatile goturmeyi , o da istesin.

siz evin isini yaparken tv karşısında kıçını yayan adam istemiyorsaniz size kıymet verecek birini bulun. evin isi cabuk bitsin de beraber vakit gecirelim diyen adam zaten size yardim eder.

karsinizdakini cok sikmayin, siz de çok sikilmayin, arada kendi arkadaslarinizla gezin dolasin.

gereksiz kiskancliklarla kimseyi bunaltmayin, kisi eger sizi aldatacaksa ne yaparsanız yapın yolunu bulur.

bir de yukarda yazılmış ama tekrar yazacagim. mutlaka kendi paranizi kazanın. az ya da cok, bir maasiniz olsun bir isiniz olsun. kendinizi eve kapatmayin, ne olursa olsun is hayati da bir sosyalleşmedir. tek sosyal arkadasiniz kocaniz olmasin.

benim ilk aklıma gelenler bunlar, aklima geldikce editlerim yine.
  • ben şahsen evli olarak, evlenmeyin derim. bu kadar dallandirip budaklandirmaya gerek yok.
  • evlenmeyi dusundugun adam aslinda sandigin adam degil sekerim. ılizyon gibi bisi. oyun icinde oyun sankim inception
  • ay cnm kıyamam yha. bunların karşılığında sen ne vereceksin? sağlam bir seks mi? onu elde etmemiz için kendimizi bir ton borca, sorumluluğa, riske sokmamıza gerek yok. çocuk mu? o da bizim için çok önemli değil. sonuçta zibilyon tane annelik hormonu olan ve etrafta çocuk çocuk! diye dolanan biz değiliz. oğlan çocuğu olmadığımız için zaten kadının şefkatine, ilgisine ihtiyacımız yok. ev işiydi, yemekti bilmem neydi, bunları da kendimiz yapabiliyoruz. ee, o halde? senin salakça kaprislerini çekmemiz için bir tek sebep bile yok.

erkekler, evliliğin kadınlar için tasarlanmış bir kurum olduğunu anladıklarında dünya onlar için daha yaşanılabilir bir yer olacak.
  • evleneceğiniz erkeğin sokak hayvanlarına, veya bir kız kardeşi varsa ya da annesi hayatta ise ona nasıl davrandığına iyi bakın. zira size de daha farklı davranmayacak. başlangıçta allım güllüm davranmaya çalışsa bile içindeki gerçek benlik daha yılı dolmadan ortaya çıkacak.
    buradan geçer not alan her erkek evcilleştirilebilir, çok da evcilleştirmeyin, başka bir eve kapak atabilir.
  • bir süre aynı evde yaşamadan evlilik kararı vermeyin.
  • çorapları sağda solda birakmamayi sözleşme ile yapacak adamla evlenmeyin zaten.
  • evlenmeyin.

kendinize bunu yapmayın.

ciddiyim.
hesabın var mı? giriş yap