şükela:  tümü | bugün
  • hadi aldatmayı da meşrulaştırın yeterince orospu çocuğu yokmuşcasına.
  • daltarak madem başka bir insana aşık oldun o zaman evliliğini bitireceksin. öyle ne ayranım dökülsün ne beldem aşağımı düdüklesinler olmaz.
  • niye abartıyorsunuz bu kadar ya, zaten söz konusu yayın bir "türk dizisi".
    beklentiniz ne kadar yüksek olabilir ki?

edit: orijinali kore değil, ingiliz dizisi. dm’den uyaranlar için teşekkürler by the way.
  • her türlü şiddeti ve sıkıntılı durumu yayınlamaktan çekinmeyen televizyon kanallarının son sıçmığı.
  • çok eşlilik övgüsü dizilerde de başladıysa, demek ki çalışmalar yapılıyor medeni kanun ile ilgili. hayırlı olsun, ne diyelim.
    senaristlerden ricam, adamın eşi de başkasına aşık olsun, 4 kişi grup yaparak yaşamlarını sürdürsünler, öylesi daha ahlaklı olur.
    dizinin ismi de sense4 olsun.
    (bkz: sense8)

edit: "öylesi daha ahlaklı olur"dan kastım geri kalmış kültürlerde bu tarz şeyler, erkek bireye hak görülürken, kadın gerçekleştirdiğinde saldırıya geçilmesinin yarattığı çelişkiyi yermekti. yani sadece erkeklerin yararlanabileceği bir poligamidense kadınların da yararlanabileceği bir poligamiyi daha ahlaki görüyorum.
    karşılıklı rıza dahilinde herkes her şeyi yapabilmeli düşüncesindeyim.
  • sadakatsiz dizisi zaten türk senaristlerin yazdığı bir dizi değil. bbc one kanalı 2015 yılında yayınlanmaya başlayan (bkz: doctor foster) isimli diziden uyarlama.

orijinalinde 5'er bölümlük 2 sezondan ibaret olduğundan, bizde uzayacak da uzayacaktır. ayrıca dizinin bir kısmını değiştireceklerini düşünüyorum, bizim toplum kaldırmaz. belli de olmaz gerçi, bilemedim şimdi.
  • dizinin ismine bak, sahnenin avamlığına bak, leş ötesi.
    hem iğrenç hem de son zamanlardaki insan modelinin bir tezahürü aslında :)
    zaten bu konuda iyice yozlaşmış ahlaksızların hoşuna gidecektir.
    sözlükte de var bu parazitlerden. açın bakın “evli erkeklerle ilişkiye giren kadınlar” başlığına. “kadının suçu yok” diyen , feminizm ayağına gözlerimi kanatan kusmuk insanlar ve belki düşürürüm diye resmen aldattığı için kadını neredeyse alkışlayacak meriçler var.

aynen ya , insanın kalbi sadece bir kişi için atmaz, evli olmak da aşık olmaya engel değil zaten, doğru.
    bu sadece dizi. bir de bunu ciddi ciddi hayatında uygulayanlar var, içler acısı. sevgi nedir bilmemek ne kötü.

edit: ne güzel mesaj alımını kapatmıştım , sadece bir konuda cevap almak için açmıştım pişman oldum. gelen mesajlara bak. “evliyken sen de aşık olabilirsin ne var bunda” , “gönül bu aldatmayı bu denli büyütmeyin” (?) vs
    ya konu evlilik değil öncelikle :) ben erkek arkadaşım olsa da atıyorum , bu saygısızlığı yapmam! aidiyet, ahlak ve sadakat eşiğim de yüksek, böyle yerlerde değil. herkesi kendiniz gibi sanmayın lütfen. gerçekten sevseydiniz , bunu söz konusu etmeniz bile korkunç gelirdi. siz aşık olmaya devam edebilirsiniz.
  • şu zamanda işlenen tecavüzlerde, akıl almaz cinayetlerde toplum yapısına zarar veren bu tür dizilerin rolü büyük.

zaten bu dizilerin yurt dışında türkiye'deki toplam izleyici sayısından daha büyük bir kitlesi var. dünyanın dört bir yanında izleniyor bu diziler. bizi iyice rezil rüsva gösteren, küçük düşüren ve en iğrenç algılara meydan veren yapımlardır.

bu tür oluşumlara ekşi sözlük gibi belirli bir kesimi yönlendirebilme kapasitesine sahip mecralarda daha çok ses çıkarılmalıdır.
  • saray'ın ve baykuşunun ahlakını pazarlamaktadır.
  • var ya aldatan taraf için 10/10 savunma + ölümcül darbe

düşünüyorum da aldatılmışım ve hesap soruyorum. pat diye şey diyo 'aynı anda ikinizi de seviyorum ben ama farklı olarak hem evlilik aşık olmaya engel değil'

bütün sinirin hayal kırıklığının duygu karmaşasının üstüne bu pişkin cevapla birkaç gün donar kalır sesimi çıkaramam.

hatta bir daha da çıkaramayabilirim
207 entry daha