şükela:  tümü | bugün
  • kendi işini kendi yapan, belki de kendisinden başkasının yaptığı ütüyü beğenmeyen erkektir.

yardımcı olan erkek denmez ona. gömlek benim gömleğim, kendi gömleğimi ütülerken eşime yardım mı etmiş oluyorum amk? bilmediğimiz bir kural mı var "ütü kadının işidir" diye?
  • görüyorum ve arttırıyorum: benimki kahvaltıyı da hazırlıyor, tuvaleti de yıkıyor. çünkü evde işler paylaşarak yürüyor. işleri sadece kadına yıkmak vicdansızlıktır. işleri sadece kadının görmesi fikrini savunan erkekler de mağara adamı falandır.
  • eşinin hamile veya ölüm döşeğinde olmasına gerek yoktur. fakat eğer evlilikten beklentisi ütü, yemek ve temizlikse çok yanlış gelmiş olan erkektir. zaten çoğunluğunun bu fikirde olduğunu da artan boşanma oranlarından ve evliliği gereksiz bulan erkek sayısından görebiliriz. bu kafadaki erkekler için önerim, para ile hem yemek hem temizlik yaptırabilir hem de sizinle seks yapacak birini bulabilirsiniz. böyle bakınca gerçekten evliliğe ihtiyacınız yokmuş gibi görünüyor.

(bkz: sen evlenme ulan ayı)
  • evli olmasına rağmen çalışan kadının kocasıdır.

aynı onun gibi ele güne muhtaç değildir.
  • normal erkektir, olması gerekendir. ev işleri kadının görevi değildir, o evde yaşayan herkesin görevidir.

eğer erkek kişisi ütü, temizlik, yemek gibi işleri yapmayı bilmiyorsa öğrenir. kadınlar da analarının karnından iş yapmayı bilerek doğmaz.

kendi arkasını toplayamayan, temel ihtiyaçlarını gideremeyen, kadınlara muhtaç olan erkeklere de bizim orada "amsalak" denir. *
  • normal erkektir, olması gerektiği gibidir. evlendiğiniz insan sizin hizmetçiniz değildir; hayatı birlikte paylaşıyorsan, temizliği ve ütüyü de paylaşmayı bileceksin. yeri gelecek yemek de yapacaksın. zaten bunları yapmak için evli de olmaya gerek yok, bekarken yapmıyorsan zaten nasıl yaşıyorsun amk denir.

not: erkek kardeşim erkek.
  • ne var ki bunda? temizlik ve ütü sadece kadının görevi midir, erkekler de kadınlara yardım ederek onlara iyilik mi yapmış oluyor? bir evde kadın ya da erkek farketmez yaşayan tüm bireylerin işleri kendi arasında bölüşmesi gerekir. diğer türlü asalak olmaktan ileriye gidemezsiniz bu sığ düşüncelerinizle.
  • sadece düz ütü yapan erkektir. hatunla anlaştık öyle gıldır gıcık fırfırlı, kıvrımlı üst baş ütüsünü yapmam dedim sadece çarşaf, havlu, yastık kılıfı vurur geçerim geçen bir nevresim gördüm paraşüt gibiydi anasını satayım onu 1 haftada ütüledim temizliğe hiç bulaşmam bana ne ellaam.
  • eşiyle daha çok vakit geçirebilmek için işlerin yapılmasına yardım eder. hayatta kalma uzmanıdır, yemekte yapar. kendi başının çaresine bakmayı bilir. evi korur kuşatır. fedakarlık yapmaktan çekinmez, kendinden çok ailesini düşünür. üzüntülerini içine atar. moralini bozan onlarca şeyi de...
  • amına koim ben öle erkeğin dediğim erkektir.

tabi lan manyakmısınız erkek dediğin eşini köpek gibi çalıştırıp kocaman götünü büyütüp ekran karşısında bira içerken göbeğini kaşımalıdır.azdığı zaman öküz gibi karısının üstüne çullanmalı 30 saniye içinde boşaldıktan sonra götünü devirip uyumalıdır.

'evet kadın olsam ve evli olsam böyle bir erkeği gün aşırı aldatırdım'