• bu işlerin kadına ait olmadığını bilen erkektir. aslında olması gerekendir.
  • iki kisi de çalışıyorsa evli olmasına rağmen tamlaması saçma olmuş. yapacak tabi ütü de yapacak temizlik de yemek de ...
  • eşi çalışan erkektir. ev işini kadın yapar kafasindaysa o da uyar bana. işi bırakırım öğlen 11 de kalkıp yemeği ütüyü yaparım ben. sonra aman efendim para yetmiyor, aman efendim tek maaşla çok zor derse de ayıp eder. eşlerin ikisi de dışarıda bir işte çalışıyorsa ev işi de ortak olmalı.
  • benimdir o.
  • ütü hariç mantıklı davranışlar bütünüdür.
  • ütüyü boşverin, kendi temizliğini yapan erkek bulun yeter. çoğu erkek kendi pisliğini temizlemekten aciz.
    yıllardır ütü yapıyordum, liseye giderken dahi kendi gömleğimi kendim ütülüyordum, çok nadir annem ütülerdi. ütünün gereksiz bir iş olduğunu anladım( hem vakit kaybı hem harcadığı elektrik fazla) bir terziye götürüyorum ütülüyor. kimseden de ütümü, temizliğimi yapmasını beklemem. ama bu bir kıstas olmamalı. kimse (kadın/erkek) başkasına muhtaç olarak yaşamamalı.
  • resmen kendimi gördüğüm başlıktır.

bencil bir erkek değildir. karısının en az kendisi kadar insan olduğunun farkındadır. standart türk erkeği gibi davranmaz. hayat müşterektir sözünün ete kemiğe bürünmüş halidir. cam siler, halı yıkar, ütü yapar, yemek yapar, bulaşık yıkar ve daha bir sürü şey.
  • son derece nazik, yardımsever, öpülesi yenilesi bağra basılası sevilesi harika adamdır! :)
  • neden yargılandığını anlamıyorum vesselam. erkek veya kadın fark etmez. ütülü giymek istiyorsan ütülersin, temiz evde yaşamak istersen temizlersin. bu kadar basit.

hatta sadece erkeği ele alalım, misal askere gittin, askerliğini yapıyorsun. 12 ay boyunca ütünü de kendin yapacaksın, temizliğini de kendin sağlayacaksın. var mı başka yolu? yok!

erkeği ele alalım yine. bekarsın, tek yaşıyorsun. ne yapacaksın, o ütüyü paşa paşa kendin yapacaksın, o temizliği paşa paşa kendin yapacaksın.

yani sen zaten yaptın bunları zamanın da, yine yapmanın ne gibi saçmalığı var?

evet temizlikçi tutmakta çözüm ama şart değil. adam kendi yapıyor, oldu bitti..

aslında en çok anlamadığım mevzu, bütün gün bir başkasının yanında maaşlı olarak dünya kadar iş yapıp, kendinin parçalayan adamlar, evlerinde ki ütüye temizliğe sıra geldiği zaman şaşırıyorlar..
  • doğru yapıyordur. evrilin arkadaşım, ortadoğu kafasından sıyrılın. hayat gerçekten müşterek, ortak yuva kurduğun insandan köle gibi çalışmasını bekleyemezsin. eve ekmeği ben getiriyorum, eve gelince yatarım kafasından sıyrılın.
hesabın var mı? giriş yap