şükela:  tümü | bugün
  • benim evleneceğim erkektir. hakkında ileri geri konuşulacak da olsa, kendi kendine yetebilen, kimseye muhtaç olmayacak erkektir aynı zamanda.
  • bekar olsaymış iyiymiş diyeceğim erkek.
  • hayat müşterek olduktan sonra gayet normal. her ota boka kadın mı koşacak ? iş bölümünü öğrenin, öğretin ve uygulayın.
  • "hayat müşterektir." cümlesini içselleştiren feminizm eğilimindeki kılıbığımsı şey...
  • evli olmasına rağmen çalışan kadının kocasıdır.

aynı onun gibi ele güne muhtaç değildir.
  • normal erkektir, olması gerektiği gibidir. evlendiğiniz insan sizin hizmetçiniz değildir; hayatı birlikte paylaşıyorsan, temizliği ve ütüyü de paylaşmayı bileceksin. yeri gelecek yemek de yapacaksın. zaten bunları yapmak için evli de olmaya gerek yok, bekarken yapmıyorsan zaten nasıl yaşıyorsun amk denir.

not: erkek kardeşim erkek.
  • ne var ki bunda? temizlik ve ütü sadece kadının görevi midir, erkekler de kadınlara yardım ederek onlara iyilik mi yapmış oluyor? bir evde kadın ya da erkek farketmez yaşayan tüm bireylerin işleri kendi arasında bölüşmesi gerekir. diğer türlü asalak olmaktan ileriye gidemezsiniz bu sığ düşüncelerinizle.
  • bu işlerin kadına ait olmadığını bilen erkektir. aslında olması gerekendir.
  • temizliği adama bırakan kadın da pis kadındır benden demesi.
    ütüyü de adamın kendisi yapsın bir zahmet. ben esasen buharlı ütüyle ilk günkü haline getiririm ütü ihtisas alanım resmen. fakat vakit yoksa kendi ütüleyebilir.

temizlik konusunda erkekten bir şey beklemem.
    çamaşır suyuyla cifi ayırt edebilen erkek var mı aranızda ?
    parke deterjanını görseler meyve suyu mu der içer bunlar.
    ondan sonra acilde boy vermeceler asdf.

adamını sokakta bulanlar temizlik işini kocişine bırakabilir.
  • normal erkektir, olması gerekendir. ev işleri kadının görevi değildir, o evde yaşayan herkesin görevidir.

eğer erkek kişisi ütü, temizlik, yemek gibi işleri yapmayı bilmiyorsa öğrenir. kadınlar da analarının karnından iş yapmayı bilerek doğmaz.

kendi arkasını toplayamayan, temel ihtiyaçlarını gideremeyen, kadınlara muhtaç olan erkeklere de bizim orada "amsalak" denir. *