• insandır olabilir kabul eden eder, yüzgöz olur, kendine hakaret eder ; kabul edemeyen mutlu mesut yaşar gider o soysuz olmadan (bkz: gururgereklibişeydir)
  • kendine saygısı olmayan, guvenilmez ve sefil bir herif olduğunu cümle aleme duyurmaktır.

insan gibi sohbet edenlerden, karşı cinsle iliskisinde sınırını bilenlerden söz etmiyorum.

iş yerinizde ya da arkadaş ortamında tanıştığınız, ısrarla sizinle yalniz buluşmaya çalışan, siz mesafenizi korumaya çalıştıkça sizi whatsapp'tan darlayıp boyle acaip acaip smileyler falan atan değişiklerden bahsediyorum. sözlükteki versiyonları ise gayet normal sekilde sohbet ederken evli oldugunu soyledikten sonra lafı cinselliğe getirip, ne renk jartiyerlerin var diye soracak kadar utanmaz olurlar, fotoğraf isterler vs.

zaten bunların ne mal olduğunu çoğu zaman eşleri de farkındadır. kocişini hicbir ortama yalniz basina göndermek istemez, kocişinin iş arkadaşlarıyla buluşmalarına dahi kimseyi tanımıyor olmasına rağmen mutlaka gelir. bilir cünkü malını ama itiraf edemez kendine, o yuzden de sorun kocişinde degil de diger kadınlarda gibi davranir. tüm kadinlar onun aç gözlü kocişini yataga atmak için pusuda beklemektedir. halbuse bilmez ki kaç kadın bu azmış erkeğe yüz vermeyerek, reddederek onun aldatılma sayısının artmasına engel olmuştur.

evli olup da kadınlara yavşayan mal erkekler, ne kadar mide bulandırıcı olduğunuzu bilmiyorsanız bilin diye yazıyorum; insanı kusturacak kadar mide bulandırıcısınız, evlilik sizin neyinize?

böyle ** salak erkeklerle evli olup da ilişkisini sürdüren kadınlara da diyorum ki; kendinizi kandirmaktan vazgecin. bence daha iyilerini hak ediyorsunuz.
  • seks olabilir.
  • flört etmek olabilir, ama emin değilim yine de tabii, bir araştırmak gerekiyor.
  • - adamın yapısı bu olabilir. öyle insanlar var ki gerek telefonda gerekse yüzyüze iletişim kurarken karşı tarafla flört ettiğini hatta sevgili olduğunu düşünebiliyorsunuz. bu tabi zayıf ihtimal.

- adam size aşık olmuş olabilir gayet mümkündür.

- en büyük ihtimal ise adam sizinle sadece sevişmek istiyordur.
  • evli oldugunu bilip karsilik verenleri de gorduyduk.
  • başlığın içinde cevabı gizli. flört etmeye çalışıyordur.

evrensel sandığınız kurallar yok. sözlükte bir kısmınız eşini sokağa çıkarmaz, karşı cinsle konuşturmazken diğer bir kısmı bunu bağnazlık olarak görüyor. aynı şekilde evliyken flört etmeyi de normal karşılayan insanlar da var.

hoşunuza gider arkadaş olursunuz. hoşunuza gitmez yol verirsiniz. yurtlardaki bebelere halleneni, çocuk yaşta evlendirenleri, tecavüzü cezalandırmayam sistem, flörtöze orospu çocuğu yaftası vuruyor.

gidin kendi içinde bulunduğunuz topluluğun ahlakını eleştirin önce.
  • karıyı boşayıp seni alacağım diyerekten evlenme vaadi ile kızlık bozma olabilir. eğri oturup doğru konuşalım şimdi, olabiliyor böyle şeyler. flörtöz kızları da bu vesileyle uyarmış olalım.
  • ekşi sozluk yaş ortalaması yirmili yaşlar olduğundan linç edilen kişilerdir. çevremde bu insanlardan bolca var. bazılarının kendince nedenleri de olabilir ve onların dünyasında bunlar olağan seyler. ama anlatmak istediğim bu değil. bu hesabım yeni olsa da ekşi sözlükte neredeyse 15 yıldır çaylak ve yazar olarak yer aldım. bu başlıklar taa 2000 lerde bile açılır sonra da evli erkeklere bir sürü şeyler söylenirdi. hala da ayda bir açılıp aynı şeyler söylenir.

ama farklı bir şey var, bunu ancak dikkatli gözler görebilir. insanlarin yaşları ilerliyor. 25 yasindayken şerefsiz bunlar diye yazan adam 28 yaşında evleniyor, 35 te yavaş yavaş kadınlara yavsiyor, 40 a filan gelince bunun tam tersi başlıklarda evli erkeklerin bunu yapmasını bir şekilde meşrulaştırma ya çalışıyor.

yani genç arkadaşım, şu an kufrettigin adam aslında 15 yıl sonraki sensin. ve bu gerçeği ancak o zaman anlayacaksın. şimdilik dilediğin kadar atıp tutabilirsin. çünkü sen henüz o adam değilsin.

bunu kısmen kadınlar için de söyleyebilirim, çevremde benim bir hareketimle altıma yatacak evli kadınlar da var, onlara da sözlük kızları sövüp duruyor. ama belki de gelecekte onlardan biri de kendisi olacak.
  • .. amacı bilinen, aslolan kim olduğunu sorgulamak ve yakıştırılacak sıfatlar!
hesabın var mı? giriş yap