şükela:  tümü | bugün
77 entry daha
  • heyecan arayanlar yazabilir

not : içiniz fesat :)
  • sosyal medya evlisidir.
  • bir kısım art niyetli pisliğin iştahını kabartan potansiyel kolay av gözüyle bakılan dişi.

karmaya inanın! o kadar şaşmaz bir sistem ki bu er ya da geç sizi mutlaka bulur. kırdığınız yerden kırılırsınız.

kadın ya da erkek mutsuz insanların boşuklarından faydalanmayın. bu korkunç derecede adice bir durum.
  • sanıldığının aksine çok fazladır. hatta o kadar ki evli erkeklerden çok daha fazla.

sebebi, kadına daha çocukken toplum tarafından yüklenmeye başlanan rollerdir. kadın küçük bir çocukken bacaklarını kapatmasını öğrenir. ama erkek bir çocuktan pipisini amcalara göstermesinin istenmesine şahit olur. kendisine kalktığı yatağı düzeltmesi söylenir ve erkek kardeşinin de yatağını toplaması. yine erkek kardeşine su getirir, yemek hazırlar. erkekler konusunda sürekli uyarılır. özellikle sevgilisi olmaması konusunda. ama gel gör ki erkek kardeşinin evde sevgilisinden gururla söz etmesini dinler. eğitim hayatına devam edip etmemesine aile karar verir. yaşı geldiği zaman müstakbel koca adayına da. kendi işi olmayan kadın kocasına el açar. muhtemelen eğitimsiz olan kocası tarafından da ezilir. durum aile bakımından şanslı olan kadınlarda biraz daha iyi olsa da aslında çok bir değişiklik olmaz. yine çocukluğundan itibaren erkek kardeşinin arkasında büyür. eğitimine karışılmaz, okur meslek sahibi olur da yine yaşı geçtiği düşünüldüğü için evlenmek zorunda bırakılır. şansı varsa sevdiği bir adamla.

kadın çalışsa da yine evin işinden mesuldür. evin temizliği, yemeği, bulaşığı, ütüyü tek başına yapar. yapar yapmasına da bir "eline sağlık" diyen olmaz mesela. tüm bunların karşılığında bir çift tatlı söz duymak ister "kadın kısmı şımartılmaz." şeklinde büyütülen adam küçücük bir iltifatı çok görür. "seni seviyorum" demez bile. sonra yatakta yüksek perfermons bekler. bekler beklemesine de kendi performansından da haberi yoktur. kadını kendi malı, elinin altında bir varlık olarak gören adam karısıyla sevişmez bile. kadın buna rağmen yine sesini çıkartmaz. toplum böyle büyütmüştür çünkü. cinsellik önemli değildir, hele kendi cinsel mutluluğu hiçbir şey.

toplum baskısı yetmezmiş gibi bir de moda dünyasının dayatmalarıyla karşı karşıya kalır. kocası kendisine bakmadan, onu başka kadınlarla kıyaslar; bakımsız olmakla suçlar. kendisinden esirgenen ilgi, iltifat, sevgi sözcükleri başka kadınlara söylenir. kadın amiyane tabirle saçını süpürge eder de yine yaranamaz. ve ömrü boyunca kendisinin isteklerinin bir önemi olmadan, kendisini düşünmeden dövülse de sövülse de kocasının isteklerini yerine getirir.

evli erkeğin mutsuzluğu doyumsuzluğundan, sadakatsizliğinden, hep daha fazlasına meyilinden meydana gelir. buna yetiştiği ataerkil toplum da eklenince kendisini her şeyin en iyisine lâyık görmesinden.

kadın mutsuzluğu ataerkil toplum, erkek sadakatsizliği, kendisine dayatılan ölçülerden gelir.

kadın mutsuzdur çok mutsuz ama çıt çıkaramaz o ayrı. duygusaldır, düşüncelidir çünkü. "olsun" der, içine atar. çok çok canı yanınca da sesini çıkaramaz. çıkarmaya çalışırsa köylüsünden şehirlisine, eğitimlisinden cahiline, kariyerlisinden ev hanımına kadar ölüm tehlikesi olduğunu bilir çünkü.
  • bekar ve mutsuz kadinlardan bir farklari yoktur. mutsuz olmak istedikten sonra her zaman bir yolu bulunur.
  • 2 bira içmeyen kadın çeşidini ifade eden bir durum.
  • ınstagram ve sözlükde sayıları bol olan kadınlardır.mutlu göründüklerine aldanmayın, dışardan herkes iyi görünür.
    duvarını açmadığı sürece bilemezsiniz.
    evliliğinde mutlu olmayanı, kimse mutlu edemez, kısa süreli heyecan olur gidersiniz..
  • bir ara bir taksiye bindik. ki taksici arkadaşımın tanıdığı.
    neyse sohbet ediyorlar arkadaşla. severek evlenmişler güya. daha gençler. ama evlilikten şikayet ediyor. mütemadiyen rus övüyor. arkadaşım arkada benim oturduğum için rahatsız oldu. konuyu değiştirip hava da tam mangal havası diyor.
    adam başlıyor anlatmaya. işten sonra ya da haftasonları rakılı mangal seansları oluyormuş arkadaşlarıyla çok kafa ortam falan.

ben de suskunluğumu bozup"tabi ya en iyisi aileyle piknik yapmak bu günler çocuklarda çok güzel anılar birikiyor" demeye çalıştım ama sözümü kesti. tepki aynen şu "ne ailesi ya! aileyle pikniğe mi gidilir? dostlarla diyorum"
    normalde bilen bilir asla özele girmem bu tür mevzulara karışmam ama sinirlerim hopladı. sakin görünerek:

-"ee ailenizle gezmeye nereye gidiyorsunuz o zaman?" diye sordum.

-"ben gelinceye kadar alsın çocukları gezsin işte bütün gün evde, haftasonları arada annesine gönderiyorum çocuklarla onu, kafa dinliyorum"

hiçbir şey demedim. ama anladı. kadına çalışıyorum diyormuş. zaten asabi bir tip. yani ben yarım saat yanında kaldım buz gibi soğudum. bir de telefonda arkadaşlarını darlıyor işten sonra toplanalım diye. evde çoluk çocuk baba göreceğim diye bekliyor, hanım 2 tatlı söz duyarım diye bir ağaç gibi kuruyor. bir insan böyle bir mutsuzluğa nasıl tahammül edebilir?

yani işten gelip gününün nasıl geçtiğini paylaşmayacağı, çocuklarını kucaklamayacağı, birlikte film/dizi seyretmeyeceği, sarılıp uyumayacağı, bir evliliği insan neden ısrarla yürütür ki?

kadınlar bu konuda yaş ilerleyince yalnız kalırım korkusuyla birçoğu bu azabı bile isteye çekiyor.

bir de muhafazakar bir çevreden geliyorsa işi çok daha zor. bu sıradan mutluluktan bile mahrum kalıyorsa ayağına altınlar sersem ne yazar? cehennem resmen ya.
  • kendilerine danışmak istediğim konular olan kadınlardır. kafa ütülememi göze alacak olan varsa yeşillendirsin lütfen.
15 entry daha