şükela:  tümü | bugün
 • number one, top of the pop

  ''sakın evlenme''

  eywallah anladık, evliliğin mutlu gitmiyor olabilir veya hayatı evlenmeye değer bulmuyor olabilirsin. ama sonuçta evlenmişsin. evlendiğin için de insanlara sakın ha evlenmeyin yargısını dağıtacak kişi sen olmuyorsun, evlenince de böyle bir hak edinmiyorsun yani.

  erkeklerden bir örnek

  ''3 ayda 10 kilo alacaksın bak gör''

  ya arkadaş bu da ayrı bir komedi. sen evlendin diye hatunla paso netflix karşısında bira, çerez, cips üçlüsüne düştün. hatun seni kafese aldı, sen de onu kafesledin diye düşünüyorsun. spor, bok püsür hayattan çıkmış. yani kilo almak evlilikle ilgili mevzu değil, senin gevşekliğin. sağda solda söyleme bunu komik oluyorsun.

  kadınlardan bir örnek

  düzenli seks olunca regl sancıların geçecek.

  madde 1: her evlilikte düzenli seks olması anayasa kanunu mudur? evlenince müthiş bir seks hayatın mı oluyor. artı düzenli seks saçma derecede vasat bir söylem değil mi?
  madde 2: hadi düzenli seksi kabul edelim, evlenmeden düzenli seks yapamaz mısın birisiyle? yani illa evlenmeye bağdaştırmak bu konuyu, evliliğe paye çıkarmak biraz ne bileym saçma bir özgüven değil mi?

  ortak örnek

  evlenince hayatın düzene girecek.

  nice evliler var ki hayatları kaos plus plus, nice bekarlar süper bir düzen kurup yaşıyorlar hayatlarını. düzenli hayat bir evlilik getirisi değil, kişisel özelliktir. ha bizim oğlan çok hayta hadi evlensin de düzelsin mantığıyla yapılan evlilikten zaten koşarak kaç.

  yine ortak bir örnek

  evlilikte karşılıklı saygı esastır

  bak bu söyleme aslında karşı çıkmıyorum. yani aynı evde yaşadığın insanla tabii ki karşılıklı saygı esas olacak. iyi de bunun normal hayatta kurduğun ilişkilerde de esas olması gerek miyor mu? ailenle, arkadaşlarınla veya tanımadığın insanlarla dahi belirli bir saygı düzeyinde yaşamıyor musun? evlilikte de tabii ki saygı olacak. ama bunu alıp baş köşeye koymak, biraz tutkuları, cinselliği vb. öldür müyor mu? cinselliği de belirli saygı kuralları çerçevesinde mi yaşayacaksın?

  ve daha niceleri.