• sana bişey diyim mi? bak; bundan 3 sene önce eşimin bağırsaklarında iltihap oluştu. doktor “acil ameliyat” dedi, lavman verdi “bunu akşamdan yapın, bişey yedirtmeyin” dedi.

ben ki; 5 senelik evliliğinde eşinin bir kere bile osurduğunu duymamış olan ben, o akşam eşime lavman yaptım. adam, tuvaletini yapana kadar başında bekledim, kıçını sildim, yıkadım, temizledim.

sonra o adamdan çocuk da yaptım. yine bir gün, hasta olan ve bir türlü tıkalı burnu açılmayan oğlumun burnuna tıkadım ağzımı, o yeşil iltihaplı sümüğü ağzımla çektim.

iğrençlikmiş, hadi ordan! bana bunlarla gelmeyin oğlum... bana, her boka karışan annelerle gelin mesela. çat kapı gelen kayınvalideden ve bu durumu çok normal karşılayan adamlardan bahsedin. aldatıldığını bile bile duruma ses çıkarmayan para delisi kadınlardan, evliliğini kurtarmak için prezervatifi delip eşinden hamile kalmaya çalışan kadınlarla gelin. bana, karısını azarlayan (özellikle bunu toplum içinde yapan adamcıklar görüyorum) öküzlerle gelin. o öküzlere; “kocamdır” diyen ve bu duruma ses çıkarmayan kadınlarla gelin. bana, karısını döven söven aşağlayan tiplerle gelin birlikte kusalım, ama bana "ondan sonra tuvalete girmek", "kaka" "bok püsür" demeyin. demeyin, kalbinizi kırarım.
  • okuyunca yarıldığım detaylar. bizlere bi evlilik simülasyonu şart...

neyse çözüm odaklı olmaya çalışalım siz neler yapabilirsiniz bunlara bakalım;

1)yaşamdan çok bunalan birinin intihar hakkı olduğu gibi sizin de boşanma hakkınız var. kendinizi kapana kısılmış hissetmeyin onu bi cepte tutun.

2)direkt iletişime geçip konuşup kendinizi sıkıntılarınızı ifade edin. sizi seven biriyse zaten kendisini düzeltecektir.

direkt konuşamadığınızı farz edersek;

3)siz banyodayken gelip tuvaletini yapıyor. (te allaam) banyoya girdiğinizde kapınızı kilitleyin. kilit yoksa kilit taktırın. (çözüm 1)

2)dişlerini fırçalamıyor. (bu boktan bir durum ama bizim insanımızın genel sorunu) bu noktada başka birini örneğin iş arkadaşınızı ele alıp konuyu eleştirin; “sapsarı dişlerle geziyor, kodumun salağı ağzı leş gibi kokuyor böyle insan mı olur” falan deyin ne bileyim(kaldşsşalaşan). ağız kokusu mevcutsa da eve naneli, şekerli sakızlar şekerler alıp kullanın kullandırtın. (çözüm 2)

3)regl olduğu çamaşırlarıyla sizin çamaşırlarınızın aynı anda yıkanmasını istemiyorsunuz. iyi güzel, bundan sonra çamaşır yıkama işini siz devralın. ne oldu zor mu geldi? o zaman yavşak yavşak ağlamayın! çamaşırı kadın yıkayacak diye bir kaide yok, tercihinizi yapıp ikisinden birine katlanın. (çözüm 3)

4) istenmeyen tüy sorunu... lazer epilasyon yapan bir sürü yer var. alın bi hediye pakedi. sinir olur belki bu duruma ama eşşek değilse gidecektir...(çözüm 4)

5) burun pisliklerini oraya buraya sürüyorsa. (bu ne mk ya mağaradan ilk insanla mı evlendiniz anlamıyorum ki. bunu ben bile çözemem)

böyleyken böyle... biraz "bu sorun karşısında ben ne yapabilirim" açısından yaklaşın olaylara. sonuçta o insan yarın hastalıkta altınızdan bokunuzu da temizleyebilir ya da sizin aynı şeyi yapmanız gerekebilir. bu kadar midenizi bulandıran biriyle neden hastalıkta sağlıkta imzası attınız ki? grip olduğunda her yere sümüklü mendillerini saçacak, hönkür hönkür sümkürecek hayat böyle... biraz büyüyün artık, ve sürekli şikayet etmek yerine verdiğiniz kararların sorumluluğunu üstlenin.
  • pek çoğu sadece evlenilen kişi ile ilgili olan detaylardır. mesela:

sen eğer sadece yazın bacaklarını alan bir kızla evlenirsen muhtemelen evlenince bacaklarını almaz.

ya da aynı şekilde horlayan bir adamla evlenirsen evet, evlenince de o adam horlar.

dişlerini fırçalama, ağız suyu kullanma alışkanlığı olmayan, dişlerinde çürükler olan, sigara içen bir kadın/erkekle evlenirsen sabahları ağzı kokar.

görücü usulüyle evlenmediyseniz bunları geçelim.

banyoda geçen şeyler de tamamen kişilikle alakalıdır. ben duş alırken kimse banyodaki tuvaleti kullanamaz ya da ben tuvaleti kullanacaksam kimse banyoya ayak basamaz.

eşim benim yanımda gaz çıkartmaz mesela, ya da ben onun yanında çıkartmam. çünkü taa çıkmaya başladığımız dönemden beri ben bu konuda dikkatli olmuşumdur. ya da mesela o bir kere geğirmiştir benim yanımda, ben de kibarca bunun çok ayıp olduğunu düşündüğümü söylemişimdir. ve evet ben evleneceğim kişiyi doğru seçtiğim için o benim bu düşünceme de saygı gösterir.

burda gelip eşleriniz hakkında atıp tutmanızı geçtim, yazdıklarınızı okudukça evliliğinizi öylesine yaptığınız düşüncesi oluşuyor bende, o evliliğe dair mide bulandırıcı bir detay oluyor haliyle de.
  • gerçekten sevdiğiniz biriyle evlenirseniz aklınızdan geçmeyecek olanlardır. tabi ki sıkıntı olur, tartışma olur lakin insan kardeşiyle yeri geliyor tepişiyor sonunda bir gülümseme her şeyi unutturuyor. evlilik mide bulandırıcı detaylar taşımıyor sevgi, saygı ve güven varsa. meraba ben güzin abla lan.
  • evlenilen kişinin ailesi olabilir. başka şeyler mideni bulandırıyorsa evlenme zaten.

edit: başlık başa.
  • evliliği bırak daha doğru dürüst ilişkisi olmamış adamların verdikleri normal detaylardır.

kokudan bahseden arkadaşım, sevgilinin teninin kokusunu sevmiyorsan neden evlenesin ki? veya regl olmasından tiksiniyorsan neden bir kadınla birliktesin? kadın'ın tanımında regl var, git o zaman erkeklerle birlikte ol. biriniz tuvaletteyken diğeri banyoya girmek zorunda da değil, rahatsız oluyorsa böyle şeylerden sırasını bekleyebilir. ayrıca sevgilisinin kendisinin yanında gaz çıkarmasını yakınlık göstergesi olarak görüp mutlu olan insanlar da var. çünkü iş sevgide bitiyor arkadaşlar. eğer seviyorsanız üstünüze kussa bile tiksinmeniz mümkün değil.
  • ayrılmamak için çocuk yapmak ve sonrasında çocuklar yüzünden ayrılamamak.
    çocuk yaparak evlilik kurtulmaz arkadaşım,
    nasıl sikko kafalar yaşıyorsunuz lan!!
  • (bkz: vitrin)
    boyle kocaman bir sey var evin %10 unu kapliyor icinde sandalyeye cikip ancak gorebileceginiz sacma seyler var.
  • yeni akrabalar edinmektir. ulan benimkilerle zor baş ediyorum bir de sırf evlendik diye saçma sapan tiplerle muhatap olmak zorunda kalacağım. planlarım arasında eşimin sevmediğim akrabalarından borç para isteyerek kendimden uzak tutmak var. bu yöntem hep işe yarar, hiç arayıp sormazlar.

edit: muhattap değil, muhatap. *
hesabın var mı? giriş yap