şükela:  tümü | bugün
  • kurtarilma asamasina gelmis bir evliligin kurtulamayacagini, neyden, kimden kurtarma mücadelesine girdigini bilmeden yapilan eylemler.

hayati zindan eden bir kocaya katlanmaktir bu mesela.
    yataktan dayak yiyerek uyanir, günde sürekli dayar yer, yemekten önce ve sonra, yatmadan önce dayak yiyerek yataga girer. sonra yine dayak yiyerek uyanir. dayak bir kenara, en büyük zarari ruhuna alir ama, "yuvam bozulmasin" diyip katlanir. kimseye bir sey de söylemez.
    ne kadar kizsak da suc onda degildir gerci, "dul kadin" dendiginde bakislari deyisen cevresinde.
    bunun "cocuklarim babasiz kalmasin diye katlaniyorum" versiyonu var bir de. karisina koca olamayan adamdan cocuklarina baba olmasini beklemekte ne kadar mantik varsa artik...
  • (bkz: çocuk yapmak)
  • aldatmak
  • bakışları de’y’işmek
    (bkz: türkçe)
  • üremek
  • kadın için: tekrar hamile kalmak ve bir çocugun daha hayatını karartmak.
  • boşanma davasına gitmemek bunlardan biri olabilir.

önceki gece dört bölüm sopranos izlemişiz, sonra biraz içip ağlamışız falan. sabah o kafayla kalktık, ikimizin de gözler şiş. yataktan kalkasımız da yok. sonra yine ağlamaya başladık. ardından yarım saat kadar katılarak güldük.

“biz gitmesek mi bugün” dedi.
    “tamam, gitmeyelim” dedim.

kalkıp florya’ya kahvaltıya gittik. işten de boşanıyoruz diye izin almışız. biri görse yapacak açıklama da yok. *
    dava düştü.
    sanırım 6-7 ay sonra açtık tekrar, garip eylemimize rağmen kurtaramamışız.
  • sözde intihar girişimi... şahsını iyi tanıdığımdan yemedim ve yüksek sesle "annenleri arıyorum" dedigimde toparlanması bir saniyede gerçekleşti *

garip olan, bu yolla birkaç sene daha devam etti. çünkü nazarımda intihar etmekle böyle saçma bir oyuna başvurmak aynı dereceden bir delilik haliydi. iki şartta da bırakamadım.

(bkz: dilemma)
  • çocuk
  • karşılıklı olarak hala birbirimizi çok sevdiğimiz eski kayınvalidemin boşanmamam karşılığında istediğim arabayı almayı teklif etmesi.

(bkz: oğlumu bırakmamak için ne kadar istiyorsun)*