şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: çocuk yapmak)
  • evlilik terapisti , zorlama fantaziler ...
  • aldatmak
  • bakışları de’y’işmek
    (bkz: türkçe)
  • kadın için: tekrar hamile kalmak ve bir çocugun daha hayatını karartmak.
  • boşanma davasına gitmemek bunlardan biri olabilir.

önceki gece dört bölüm sopranos izlemişiz, sonra biraz içip ağlamışız falan. sabah o kafayla kalktık, ikimizin de gözler şiş. yataktan kalkasımız da yok. sonra yine ağlamaya başladık. ardından yarım saat kadar katılarak güldük.

“biz gitmesek mi bugün” dedi.
    “tamam, gitmeyelim” dedim.

kalkıp florya’ya kahvaltıya gittik. işten de boşanıyoruz diye izin almışız. biri görse yapacak açıklama da yok. *
    dava düştü.
    sanırım 6-7 ay sonra açtık tekrar, garip eylemimize rağmen kurtaramamışız.
  • sözde intihar girişimi... şahsını iyi tanıdığımdan yemedim ve yüksek sesle "annenleri arıyorum" dedigimde toparlanması bir saniyede gerçekleşti *

garip olan, bu yolla birkaç sene daha devam etti. çünkü nazarımda intihar etmekle böyle saçma bir oyuna başvurmak aynı dereceden bir delilik haliydi. iki şartta da bırakamadım.

(bkz: dilemma)
  • çocuk
  • karşılıklı olarak hala birbirimizi çok sevdiğimiz eski kayınvalidemin boşanmamam karşılığında istediğim arabayı almayı teklif etmesi.

(bkz: oğlumu bırakmamak için ne kadar istiyorsun)*
  • bir arkadaşımdan örnek vermek istiyorum belki evliliğinde benzer sorunları yaşayan hemcinslerime bir faydası dokunur. çocuk birkaç aydır evliliğinde sorunlar yaşıyordu, ekonomisi bozulmuş, haliyle çok değerli eşi de yaşam standartları düşünce kendini prenses değil hizmetçi gibi görmeye başlamış ve aralarında ciddi tartışmalar olmuş. çocuk bana geldi üzgün şekilde durumu anlattı ne yapabilirim serkan diye sordu. dedim anıl önce sakin ol kardeşim buluruz bir çaresini, iki kahve söyledim karışıklı içerken diğer yandan da onun evliliğini kurtaracak formül üzerinde konuşuyoruz.

tabii ben neden bu durumda olduklarını biliyorum ama bunu çocuğa yanlış anlar diye söyleyemiyorum neticede kadınların parasız erkeklerle işi olmaz, buz gibi soğurlar valla hemen. ama gel de bunu bizim çocuğa anlat
    şimdi ona gerçekleri söylesem bana saçmalama, bizim aşkımız var falan diyecek sonra kendime hakim olamayıp onu oracıkta tokat manyağı yapacağım diye de korkuyorum.

sonra aklıma birden dahiyane çözüm olan tatil fikri geldi, iki gün öncede ticaret yaptığım bir firma bana 2 haftalık çift kişilik tatil çeki göndermişti, benim de zaten gitmeye niyetim yoktu bunu bizim arkadaşa eşiyle beraber gitsinler diye verdim, tabii bu hemen eşini aradı ben de yanındayım, kadın telefonu ne var diye sinirli şekilde açtı, sonra bizim çocuk hayatım hazırlan tatile gidiyoruz dedi eşi de o ara ya siktir git şuradan anıl diyip inanmayarak telefonu suratına kapattı.

işte canlarım bir kadının artık size inanmaması ne kadar kötü bir şey öyle değil mi? o yüzden kadınların size sürekli inanmasını sağlamak için çok çalışmalısınız, paranız olmalı, neticede eşiniz sizinle çile çekmek için evlenmedi ona en güzel mücevherleri alın, en güzel avm’lere kahvaltıya götürün ya da onlara en güzel tatilleri bahşedin. yoksa evliliğiniz patlamaya hazır bir volkan kadar tehlikede söylemedi demeyin.

ne kadar para, o kadar mutluluk.