• insanlar her şeyi derler. evlenmezsin niye evlenmiyorsun derler. evlenirsin daha erken hayatın tadını çıkarsaydın ya da hani evlenmeyecektin derler.

çocuk yapmazsın çocuk ne zaman derler. çocuk yaparsın azcık daha bekleseydin evliliğin otursaydı derler. işk çocuğubyaparsın 2. ne zaman derler ikinci çocuğu yaparsın ne çabuk derler, sonra üçüncü çocuk ne zaman derler. *

boyun uzundur daha uzama ya da topuklu niye giyiyorsun derler. boyun kısadır uzamamışsın derler. kilo alırsın ver derler, kilo verirsin sıkıntın mı var derler. derler derler derler...

kimse sizin hayatınızı yaşamıyor sizde başkasının hayatını yaşamıyorsunuz. niye bu kadar baskı altındasınız onuda anlamış değilim.
    ben niye hissetmiyorum çevredekilerin baskısını. umrumda bile değil herkes alıştı. bu baskıyı en çok hissedenler evlenme fikrine adapte olmuş evlenmek isteyip evlenemeyenler bence. geri kalanlar çok takılmıyor.

şunu desenize bende istiyorum ama olmuyor, çevre baskısı diyerek istemem yan cebime koy muahabbeti yapıyorsunuz işte...
hesabın var mı? giriş yap