şükela:  tümü | bugün
 • soyle ustunkoru bir dusundum,
  sonra derinlemesine de dusundum vefakat
  baska bir numarasini goremedim evliligin.

  sevgilin olsa yine ayni numara.

  ha bir de cocuk sahibi olmak var o da
  tabii bu nihilizm-hakim dunyada bosa sariyor.

  gule gule dostlar.
 • evet, grafiginiz her gecen sene duzenli olarak duser.
 • yanlış önerme. evlilik, düzenli seksten başka her şey olabilir.
 • yanlış bir önerme, evlilikte seks dışında herşey düzenli oluyor.
 • ne kadar yaşlandığımızı gözümüze sokan genellemedir. öyle bir önerme ki evli hiçbir insan evladı he ya demez buna. evlenmeden evlilikle ilgili yorum yapanlara sevgiyle gülümsüyorum. hiç bir fikri yok çünkü, ama fikir yürütebileceğine inandığı bir egosu var. olsun o da aşar elbet, çok üstüne gitmeyin.
  evliliğe gelince, korkarım anlamanız için evli olmanız gerek gençler. aynı denize iki kişi girdiğinde deniz birine sıcak birine soğuk gelir, biri çıkmak istemez biri durmak istemez. evlilik de hayattaki diğer her deneyim gibi kişiye özeldir. genellemeler genelde hatalı olur, kendi deneyiminizi yaşayıp kendi deneyiminizi yorumlarsınız.
  benim deneyimime göre ise; evlilik harika bir şeydir, düzenli seksten bile harika..
 • evliliği tamamlanması gereken bir level olarak görüp tamamlayan, bölüm içinde de skor tutmaya devam eden yazarların sahip olduğu düşünce.

  evet sevişmek için sevmek şart değil. aynı zamanda evlenmek için de sevmek şart değil tabi ama ,kimse başına silah dayayıp seni zorlamadıysa, sevdiğin insanla evlendiğini varsayıyorum.
  sevdiğinle evliysen ve doğal olarak sevdiğinle sevişiyorsan bunun bir düzeni efendime söyleyeyim bir grafiği olması mümkün değil.

  boşverin evliliğin size yüklediği sorumlulukları. seviyorsanız hayatınızın her anı kalitesi geçsin diye uğraşın. buna ,sayısının zerre önemli olmadığı, sevişmeleriniz de dahil.
 • bekar insan sanrısı (bkz:evlilik ).
 • seks evliliğin çok şeyidir. herşeyi diyebilecek kadar ileridedir. olmazsa olmazdır ama ibaretttir demek yanlış olur.

  dost, sevgili, arkadaş, sırdaş, yoldaş ........ bu sayı ne kadar artarsa o kadar mutlu olur.

  biz gördük mü? hayır, bunlar sadece temenni. yapabilenlere imreniyorum. onlar cennette yaşıyor.

  şöyle bir sözüm var: "birbirini anlayan, dinleyen, konuşabilen, yargılamayan, saygı duyan, başkalarının yanında tartışmayan evlilikleri, uzaktan cenneti seyreder gibi seyrediyorum."

  sözün içinde sevişebilen demedim. manyak mısın lan onu da mı gösterselerdi.
 • saçmalık. evliliği safi seks olarak gören evlenmesin zira tez elden boşanır.

  evliligin kisiye etkisi karaktere göre değişiyor. bağlanmaya müsait kimseler bir daha asla ayrılmayacak şekilde kenetleniyor.
  hani bir usul var ya 40 gün aynı seyi yaparsan alışkanlık gelişir diye he işte tam da oyle.

  her gece eve gelmesine alıştığım bir adam var gün geçtikçe daha çok seviyorum. benden önce ölür diye korktuğum, ondan önce ölüp de yalniz bırakırım diye tatlı bir canım var.
  çok da seviyorum o ayrı ama bu kadar sevmesem de ondan vazgeçmem zor. alıştım sana birtanem.

  emek verdim. hepimiz birer kültür robotuyuz. evlendiysen sürdürmek için fedakarliklarda bulunmalısın. karakterinden bile ödün vermelisin. bunları verdikten sonra sahip olduğun ilişki daha kıymetli. yıllarımı vermişim ulan neyi bırakıp nereye gidiyorsun? var mı bir sebep? uyuyabilecek misin koluna yatmadan? nefesini, sicakligini hissetmeden huzur bulacak misin o yatakta? ya da bir başkası alabilecek mi onun yerini? olmuyor öyle işte.