şükela:  tümü | bugün
  • seks. uğraşsız, masrafsız kılçıksız. tertemiz.
    edit: birsürü mal arkadaş bana ergen demiş . lan evli barklı 2 çocuk babasıyım lan ben.
    bakmayın burada dalgamıza bakıyoruz :)
  • oscar wilde yanlış hatırlamıyorsam söyle diyor evlilik bir bardak süt için evde inek beslemeye benzer. neden bilmem aklıma geldi
  • bu beyana sahip ergenler üstüne üstlük bir de "uğraşsız, masrafsız, kılçıksız ve tertemiz" olduğunu ilave ederek adamı gülmekten yararlar.

doğru yapılmış bir evliliğin en büyük getirisi size bir hayat arkadaşı sağlamasıdır. hayat arkadaşı ise iyidir, çok iyidir.
  • her zaman fifa oynayacak bir arkadaşınızın olmasıdır. net *
  • tabii ki çocuk.
  • takı ve artık iki kişi hissetme durumu.

evlenen tüm tanıdıklarımda ekstra bir özgüven oluştu.
  • "bu soruyu bir de 70 yaşına geldiğinde cevapla genç." diye yazıp tereddüt etmeden "yolla" tuşuna basacaktı evli ve çocuklu yazar...

"artık her şeyin bir nedeni olması gerek diye düşünüyor gençler. 'alacaklı' gibi sevmek istiyorlar, halbuki aşk sadece 'vermek'tir. nedensiz bir şekilde vermek..." dedi içinden.

aklına bir yaşındaki kızı ve 6 yaşındaki oğlu gelmiş; gözleri dolmuştu. bu güzellikleri 'nedensiz' bir şekilde onun hayatına sokan ve varlığı ile de hayatına anlam katan kadın geldi gözlerinin önüne sonra.

gülümsedi.
    ve bu güzellikleri düşünerek çalışmaya devam etti...
  • evliliği hergün pompiş olarak görüyorsanız çok yanılıyorsunuz dediğim başlık. gülüyorum size gençler (gülücük) .

evlilik sadece cinsellik değil hayat arkadaşlığıdır. iyi günde kötü günde diye boşuna söylenmiyor. bir ömür boyu maddi manevi iki bireyin birbirine destek olmasıdır. sırtını yasladığın kişiye ölüme kadar sarılmak ve birlikte olmaktır. ünlü şarkıdan gelsin;

sevmek bir ömür sürer , sevişmek bir dakika
  • karı. bütün gün öperim müthiş.

ama düğün yapmayacak, public nikah yapmayacak, çocuk doğurmayacak, sözleşme yapacak ki legal biçimde donuma kadar alıp bırakmayacak, arkadaşları olmayacak, kardeşi gibi gördüğü yakın arkadaşı (pompişkosu) berktay hiç olmayacak, mal bir ailesi olmayacak, akrabalarıyla sıfır iletişimi olacak, dünyayı gezme, parayı çarçur etme meraklısı olmayacak bir tanesi lazım.

benim dengim (direk eşitimi yazdım yukarıda bak) olsun yani. sokağa çıkmayız çok. oturma odasına, salona da çıkmayız. gerçi değişiklik olsun diye çıkabiliriz mutfağa falan arada. öbür türlüyse boşanalım biz ne yapıyoruz ki. ne yapıyoruz biz ki. kendimize gelelim lütfen. varsa böylesi 10-15 sene birlikte kaldıktan sonra düşünülebilir. valla benim evlilik anlayışım böyle. zaten 20 seneye de evlilik kalkacak. 100 sene sonra da bakıp taşak geçecekler geçmişte insanlar böyle şeyler yapıyormuş diye.

yukarıda sevmek falan yazmışlar. ya sırf evlenince mi seviliyo ben 5 yaşındayken anaokulundaki bi kızı seviyodum. şaftım kaymıştı aq. sonradan o başkasına aşık olunca kafam ayıldı tabi. şu an yolda görsem selam vermem. yani hormon bunlar. uzak kalınca max 3 seneye geçer. aynı okuldan, aynı şehirden, aynı yerlerden insanlarla evlenmişler, hayatımın aşkı diyolar. nerede olsa random birini bulacaklardı ki. hadi uzaklardan falan bulup getirsen tamam dicem birbirinizi harbiden bulmuşsunuz. bir kadını ve bir erkeği aynı yere kapat birbirlerinden hoşlanıyorlarsa o kıvama gelirler zaten. ateşle barut.

günümüzde evlilik mantık işidir ve ben mantıklı bir insan değilim. sözleşme yapılmadığı sürece bir erkek için zaten bırak hoş olmayı, mantıklı bile değil. e o zaman niye evleniyoz abi. ancak bütün gün öpmek için evlenilebilir. en yukarıda dediğim gibi. ama dikkat dağıtacak, kirletecek dış etkenler olmamalı işte. bugün hastalıktan kafam iyi oldu. iyileşince bir daha okuyacağım beğenmezsem silerim. üzdüysem evlileri, özür diliyorum o yüzden. evlenirsem bir gün silip tam tersini yazarım buraya. sildikten sonra "27 yaşında hayatı çözmüş bir ergen yazısını silip kaçmış" diye başlarım yazıma. yengeyi öpün bol bol. (kendinizin yerine.)