şükela:  tümü | bugün
  • evlilik başlangıçtaki gibi romantik olmayan seneler içinde çıkmaza götüren, hayatı monotanlaştıran çağdışı bir kavramdır,

ve üremek için ise bir erkeğe değil, sperm bankalarına başvurulmalıdır,

“evlilik” yerini medeni birlikteliğe bırakmalıdır...
  • nereye imza atıyoruz?
  • birileri istemiyor diye başkalarının istek ve kabullerini kaldırmak istemeyi de özgürlük sanan liboş beyanıdır.
  • (bkz: ay olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü)

böylelikle bizler de nafakayı bir tehdit unsuru olarak tarafımıza dayatan, paragöz ve sevgi sahtekarlarından kurtulmuş oluruz.
  • üremek için evlilik zorunluluğu olmadığından bu sebeplere istinaden olmaması gereken durum.

evlilik, ataerkil toplumda, büyük oranda, kadının hakkını gözetmek için oluşturulmuş bir yasa ya da gelenek. ve hala ataerkil bir toplumdayız. öyle olmasa "kadına şiddet" "kadınlar günü" gibi terimler olmazdı.
  • şu an çok erken ama eminim ki yüzlerce yıl sonra çok geri kalmış, aşırı gelenekçi insanlar dışında kimse evlenmeyecek.

evlilik bugün insanlık tarihinden silinse eminim ki beraber yaşayan milyonlarca insan bu ayak bağından kurtulduğu için kendine yeni bir hayat kuracak, belki geri kalan 30-40 senesini mutlu geçirecektir.
  • (bkz: aldous huxley)
  • kaldırın da altının tozunu alalım bi, pislenmiştir altı.* ıyyyy kendime kustum, siz de vurmayın.

ayrıca üremeyin arkadaşım bok mu var bu pisliğin içine çoğalacak!
  • olum susun ya sonra imam nikahı gelecek daha beter olacak. ülke modern olsa böyle bir öneriyi ciddi ciddi koy ama emin ol resmi nikahın kalkması şu durumda ülkeyi kadın-erkek eşitliği açısından daha da geriye götürecektir.
  • az önce bir portalda okudum. kaslı ve yatakta kusursuz erkek robot yapıyorlarmis. artık kadınlar kendini erkeklere begendirmeye ugrasmayacakmis. direk robota dövdürecekmis.

kıssadan hisse: medeni birliktelik de çağdışı aslında. kadın erkek ilişkisinin kendisi çağdışı olmaya başladı. zannediyorum aradığınız dünya böyle bir şey.