şükela:  tümü | bugün
  • evlilik başlangıçtaki gibi romantik olmayan seneler içinde çıkmaza götüren, hayatı monotanlaştıran çağdışı bir kavramdır,

ve üremek için ise bir erkeğe değil, sperm bankalarına başvurulmalıdır,

“evlilik” yerini medeni birlikteliğe bırakmalıdır...
  • nereye imza atıyoruz?
  • birileri istemiyor diye başkalarının istek ve kabullerini kaldırmak istemeyi de özgürlük sanan liboş beyanıdır.
  • (bkz: ay olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü)

böylelikle bizler de nafakayı bir tehdit unsuru olarak tarafımıza dayatan, paragöz ve sevgi sahtekarlarından kurtulmuş oluruz.
  • üremek için evlilik zorunluluğu olmadığından bu sebeplere istinaden olmaması gereken durum.

evlilik, ataerkil toplumda, büyük oranda, kadının hakkını gözetmek için oluşturulmuş bir yasa ya da gelenek. ve hala ataerkil bir toplumdayız. öyle olmasa "kadına şiddet" "kadınlar günü" gibi terimler olmazdı.
  • (bkz: aldous huxley)
  • olum susun ya sonra imam nikahı gelecek daha beter olacak. ülke modern olsa böyle bir öneriyi ciddi ciddi koy ama emin ol resmi nikahın kalkması şu durumda ülkeyi kadın-erkek eşitliği açısından daha da geriye götürecektir.
  • az önce bir portalda okudum. kaslı ve yatakta kusursuz erkek robot yapıyorlarmis. artık kadınlar kendini erkeklere begendirmeye ugrasmayacakmis. direk robota dövdürecekmis.

kıssadan hisse: medeni birliktelik de çağdışı aslında. kadın erkek ilişkisinin kendisi çağdışı olmaya başladı. zannediyorum aradığınız dünya böyle bir şey.
  • zorla yapılan bir eylem değil ki kaldırılsın evlenmezsin senin için kaldırılmış olur.
  • "evlilik başlangıçtaki gibi romantik olmayan seneler içinde çıkmaza götüren, hayatı monotanlaştıran çağdışı bir kavramdır,"

1. yanlış eş seçimiyle evlilik kurumu arasındaki farkın artık idrak edilmesi gerektiği kanaatindeyim.

2. evlilik bir gereklilik olmadığı gibi kaldırılması da yersiz olur. istemeyen evlenmez zaten kime ne?

3. bu gibi teklifler bana hiç güven vermiyor. bunu erkeğin söylediğini düşünün... ama kadın söyleyince sanki çağdaş yaşamın gerekliliği gibi tınlıyor kulakta. garip...

"ve üremek için ise bir erkeğe değil, sperm bankalarına başvurulmalıdır,"

1. çocuğunu babasından/annesinden mahrum bırakma hakkı hiçbir ebeveyne ait değildir. onun hayatı sana ait değildir zira. o çocuğu dünyaya getiriyorsan sağlıklı bir aile ortamında büyütmek zorundasın. evet zorundasın. kıçının keyfi için çocuğunu bir yarısı eksik büyütecek ve bir ömür bunun eksikliğini çekmesine göz yumacak kadar çarpık bir zihne sahipsen, bırak evlenmeyi insan içine bile çıkmamalısın zaten.

2. sperm bankasına başvurma fikrinden anladığım kadarıyla; en azından hamile kalabilecek kadar bile karşı cinse sevgi veremeyen ve sevgi göremeyen biri çocuğunu hangi sevgi kırıntısıyla büyütecek?

uzar gider...

aslında "kezban dili ve edebiyatı" yazıp geçmek yeterli olur bu başlık için. bunları da boş vaktim olduğu için yazdım, ciddiye aldığım için değil.