şükela:  tümü | bugün
 • hukukun yapması gereken en önemli devrimdir. olması gereken şeydir ama nedense olmuyor...

  taraflardan biri istemediği, ben çıkıyorum dediği anda evlilik yasal olarak tek celsede bitebilmeli ve kimse de kimseden mal mülk talep etmemeli. öyle yıllarca boşanmayıp süründürmeler, mağduriyetler olmamalı.

  aldattı mı kardeşim o zaman ayrıl defolsun gitsin, kimsenin ruhuna/kalbine veya uçkuruna 24 saat bekçilik yapamazsın.

  haa ama heran aldatabilir zaten düşüncesiyle, aşırı doz fedakarlık konusunda temkinli davranabilirsin, istersen davranmayadabilir karsılıksız yaparsın, eğer ki bu riske değer diye dusunuyorsan...
  tek şartla: yaptıgın fedakarlıktan, daha sonra pişman olmayacaksın, yapıp unutacaksın. karşılık goremedın diye etrafa kin kusmayacaksın. hani sen sevgi kelebeği idin evlenmeden once, evlilik fedakarlıktı. noldu??

  evlilikte kadın veya erkek bi fedakarlık yapmışsa da bunu ailesi için kendi rızasıyla yapmıştır bunun karşılıgında para istememeli zaten. ha işsiz ise devlet ve hukuk orda devreye girsin. erkeği veya kadını birbirine kırdıracağına, bu şahsa kendıne uygun bir iş versin.

  aynı sevgili olmak gibi olsun yani evlilik, ama yasal imzalı olanı. kim kimle evli, çocuklar kimin belli olsun. ayrılma durumunda da cocuklar konusunda da mahkemenin karar verecegi şekilde bi anlaşmaya varılsın.

  boylelikle fırsatcı kadın veya erkekler avucunu yalar, defolup gider ve umarım bir gun soyları tükenir, iğrenç genetikleri nükleer atık gibi nesilden nesile aktarılmaz...