şükela:  tümü | bugün
3460 entry daha
  • korktuğum şey. çünkü bilmiyorum ve insan bilmediği şeyden korkar.
  • cennet, cehennem, araf, yaşam, ölüm, özgürlük, esaret ve daha neler neler...
  • şimdi önce şu insanın doğasında tek eşlilik yokturcular baştan şuradan yandan yandan gitsin ve cahil doğalarını silktirmesinler.

evet gelelim benim yorumuma. iletişim, yaşam tarzı, sekse erişimin kolaylaşması, toplumsal yapıdaki evrim vs derken bence evlilik müessesesi ahlak, erdem vb. diğer toplumsal değerlere (ki onlarda hızla dejenere oluyor) bağlı kalabilen çiftlere has, sayısı azalırken saygınlığı artan bir kurum olacakmış gibi geliyor.

bilemem tabi benimki halam dayim olsaydi boyutunda spekulasyon.
  • gazla çalışan bir müessese olduğunu düşünüyorum bazen.

iş yerinde, arkadaş çevresinde vs. birileri evlilik kararı aldıktan sonra çorap söküğü gibi devamı geliyor. özenmek değil de sanki "e korkulacak bir şey değilmiş demek ki" veya "artık ben de hayatımı yoluna koyayım" düşüncesi mi (bu düşüncenin saçmalığını sonra ele alırım) bilmiyorum ama var böyle bir şey. şu an çevremde 5. çift bu kararı aldı. bunların üçü aynı hafta birer gün arayla teklif etti. tesadüf olduğunu da düşünmüyorum. neyse efendim gençler mutlu olsun da eğer gazla çalışıyorlarsa sıkıntı büyük.