şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
4207 entry daha
 • çabuk yaşlandıran hede. 26 yaşındayım. evlenen yaşıtlarım kelli felli göbekli adamlara dönüştüler. cidden insanı öldürüyor. ayrıca kendileri de bu durumun farkında. bu arada özellikle çevremde evlenip de memnun kalanı görmedim.
 • kutsal değildir. karşılıklı yapılan hiçbir anlaşmada, çıkara dayalı hiçbir ilişkide kutsallıktan bahsedilemez. yüzyıllar önce toplumu daha kolay kontrol edebilmek adına çıkartılmış bir sistemdir sadece.

  ama biz romantizmi severiz. herkese, her şeye bir kutsallık yaftası takmaya bayılırız. şimdilerde 60'larını, 70'lerini yaşayan kuşak bunun en büyük sebebidir günümüzde. onların savunduğu içi boş değerler yüzünden bir nesil* arada kaldı. onların dayatmaları yüzünden bir neslin yarısı heba oldu bu uğurda, yarısı da kendi haklılığını ispatlama peşinde savaş veriyor. artık bunun idrak edilmesi lazım;

  bir olduktan sonra "önce ben" denilen,
  sorumluluk alınmayan,
  her türlü şiddetin olduğu,
  saygının olmadığı,
  ve en önemlisi sevginin olmadığı bir evlilik kutsal falan değildir.

  kutsal olan biziz, kutsal olan sevgidir ve hiçbir kurum sizden daha değerli değildir.
 • iki taraf için, özellikle kadın tarafı için zor olan hadise, tüm zorluklarına rağmen kadınların evlenmeye daha istekli taraf olmaları da nasıl açıklanabilir bilmiyorum.
 • evlilik...
  iki insanın yaşamlarını ortak alana alıp,bir olmaktan biz olmaya geçilen müessese.iki insan yalnızca evi değil,duyguları hüzünleri sevinçleri çamaşır makinesini mutfağı ve televizyonu da paylaşırlar.arada çıkan kavgalar ve tartışmalar eskisi gibi çiçek ve böcekle bitmez.bir taraf diğer tarafa küsünce,gönül alma işi mutfağı toplamakla bile çözülebilir. ee haliyle bu duruma alışınca "sen artık eskisi gibi romantik değilsin"modu başlar.ancak sırf sen seviyorsun diye de pahalı peynir alan adamdır kendisi.böyle olacağını bilerek evlendiler sonuçta.ancak arada bir sabah neşeyle uyandırmalar,gün içinde yada iş çıkışı gezmeler,film izlerken özellikle uyumamaya dikkat etmeler olur.evlilik anne-babanla yaşamak gibi.sadece annen-baban-kardeşin-eşin tek bir insana dönüşüyor.annenle kavga ettiğin gibi onunla da ediyorsun,babanı özlediğin gibi onu da özlüyorsun,kardeşinle oturmayı sevdiğin gibi onunla da vakit geçirmeyi seviyorsun. o sana sen ona karışıyorsunuz işte
261 entry daha