şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
4211 entry daha
 • mutlu olmak için girişilmemesi gereken oluşum.

  evlilik mutlu olmak için bir araç olduğunda mutsuzluk getiriyor ama sırf evlenmiş olmak için evlenmelerinize devam ediyorsunuz.

  mutluluğunuzu paylaşıp ortak bir paydada buluşacaksanız eğer dünyanın en güzel girişimi.

  evlendiniz diye “game over” falan olmuyor. hatta evlendiniz diye hayatlarınız komple değişmiyor. belki aile gözünden, eş dost tanıdık gözünden bir değişim yaşıyorsunuz ama önemli olan o sevgililik hissini, kaçamak bir şeyler yapıyormuş heyecanını hep hissetmek. günün sonunda evde göt göte oturacağınızı da bilseniz de o özlemle kapıdan içeri giriyorsanız. “amaaaan ne de olsa kocam” deyip bir şeylerden salmıyorsanız “ne de olsa kocam” deyip kendinize daha da bir özen gösteriyorsanız harbiden cennet.

  farklı açılardan bakmayı bilirseniz bekarlığa insanın ergenliğine baktığı gibi acıyarak, gülerek bakarsınız.

  sonuç olarak: doğru kişiyle yapıldığında insanın hayatını cennete çeviren, yanlış kişiyle yapıldığında cehennemi ayaklarınıza getiren değişik bir hede.
 • düşündüğüm, düşünmekle kaldığım eylemdir.

  birikmiş para olmadan evlenmeye kalkmak yaşarken ölmek gibi bir şey olsa gerek. ya kamyonla borcun altına girip o borcu öderken evliliğin tadını çıkaramayacaksın, ya da kamyonla borca girmeden en makul seviyede ihtiyaç giderip yuvanı kuracaksın. ikinci alternatifi dilde kabul eden bir çok hatun kişisi olsa da iş ciddiye binince “bi kere alınıyo, bi kere evlenicez” diye diye iflahını kurutuyorlar adamın.

  velhasıl, günümüz şartlarında korkutucu eylemdir.
 • en pahalı ticaret
 • evlilik birliği,aile kurumu,hastalıkta sağlıkta, yaşlılıkta,bir ömür...
  güzel balayı,birbirine iyice doymak,belki çocuk,belki belki torun görmek,onu beraber büyütüp sevmek..
  tamam iyi güzel hoş ama bu günümüzde 1/100.000 falan diye tahmin ediyorum. evlenen ilk fırsatta boşanmak için avukatına atlet gibi koşarak gidiyor. yo dostum yo. benim ilişkilerde şansım gülmüyor, bu bile bile kendini yakmaktır.

  ev-len-mi-yo-rum.

  not: çevremde mutluluk oranı düşük. evlendiği güne lanet edip,gökyüzüne bakarak allah'a; "o gün neden kıyameti koparmadın!" diye isyan edeni bile var.
256 entry daha