• eski gitar hocam yapmıştı bundan ismi sinan s.

eşiyle birlikte ankaradan safranboluya taşınıp küçük bir enstrüman satış mağazası ve kursu açtı

eşiyle üniversiteden tanışıyordu ikisi de güzel sanatlar okumuştu herhalde, şimdi tahminim 30 yaşında
  • çok tatlı bir şey. karşılıklı değişim dönüşüm olunca, kıymet verince, önemseyince dallarında rengarenk çiçekler açması olası. kafa kafaya verilip türlü zorluklar aşılır, güçlenilir, yola devam edilir. yol arkadaşı iyidir.
  • 2 ay içerisinde ivedilikle karar verdiğim eylem.

güzel bir tektaş ile teklif aldim harika bir sekilde,nisanlandim hatta nişanim 08.08 gibi güzel bir tarihte oldu o kadar hızlı gelisti herşey aileler müthiş uyumlu,kaynastilar kayınvalidem efsane iyi bir kadın bugün annelerim ve nişanlım ve babam gittiler bugün ev tutuldu düğün yeri kararlastirildi.tabi o kişiyi nişanlımı sekiz yıldır tanıyorum ama ne olduysa iki ay da aşk,sevgi çarpılma ne dersen de o gelisti onu inanılmaz seviyorum çok aşığım iste bu dediğim insanı meğer 8 yıldır taniyormusum,inanılmaz mutluyum eylül 11de düğünüm var.hamile falan değilim bu acele gibi gözüken karar geç kalınmış bir mutluluk aslında ve hiç korkmuyorum artık evlilikten.

ya şunu anladım nikahın bir saati var derlerdi o saat gelmeden kıçını yirtsan olmazmis ne doğru bir sozmus ulan.benim gibi bir delide anca boyle hızlı şekilde evlenirdi zaten.

şimdi herşey harika ya bir arıza çıkacak diye anksiyete krizlerim tutmaya başladı.
  • düğünle bir tutulmasını sıkıntılı bulduğum kavram.
  • erkeğin kadın tarafından kapatıldığı, kölelik sözleşmesi ile başlayıp günümüzde boşanma davalarıyla biten veya nadiren de olsa mezara kadar giden birleşme olayı. bu süreçte erkek, ne kadar günümüz şartlarında bu yükten biraz kurtulduysa da eve bakmakla yükümlüdür. bu garip birliktelikte aldatma vakaları da sıklıkla görülmektedir. erkek kendini zayıf gördüğünde aldatırken, kadın ilgi görmediğini iddia ederek aldatır. tabi bunların ikisi de sadece bahanedir. ikisinin de kıçı birbirlerini bırakmaya yemez. hem ayranım dökülmesin hem de tatsız olaylar yaşanmasın hesabı. bu yüzden sabah başkasıyla birlikteyken akşam kanepeye uzanıp birbirlerine aşkım, cicim diyebilirler. bunun dışında open marriage dediğimiz açık evlilik gibi evlilik türlerinde kişiler evli olsa da bazen başka kişilerle takılabilirler ve ikisi de bu durumu sıcak karşılar.

evlilik kurumunun icadında yatan temel sebep mülkiyetin babadan oğula geçmesidir. tarım devrimi'yle birlikte insanlar topraklarına başkaları almasın diye soya verdikleri değer arttı. ilerleyen yıllarda şecereler önem kazandı ve soyu güçlü bir insana dayandırmak gibi şeyler önemli olduğu gibi bu bir statü simgesi oldu. kadının üretimde payının azalması onu bir tür mal, meta olmasına sebep oldu ve bekaret olgusu da aynı şekilde değer kazandı. bunun altında yatan en önemli sebep yıllar geçmesine rağmen kadının kendi iffetini koruyabilmesi, dolayısıyla kocasına sadık olacağı izlenimi bırakmasıydı. evlilik dışı olan çocukların italya hariç avrupa ülkelerinde hor görülmesinin sebebi bir görevin değil, eğlencenin sonucunda ortaya çıkmasıdır. tabi italya da diğer ülkelerde olduğu gibi gayrimeşru evlatlara bakış açısı pek farklı değildi, lakin mirastan pay almış gayrimeşru evlatlardan örnekler olduğu için roma hukukuna diğer ülkelere kıyasla daha bağlı olduğunu bilmek gerek. bu yüzden evliliğin eski zamanlarda iki kişinin birbirini sevip hayatlarını birleştirilmesi olarak değil, kadının ve erkeğin kazandıkları ve miras yoluyla elde ettikleri paraları ve taşınmazları onlar öldükten sonra devralacak kişiler üretmekti. özellikle hükümdarların çocukları olmaması çok büyük bir kaos ortaya çıkaracağından, erkek evlatların doğumu ülkede coşkuyla kutlanırdı.

şimdi ise kendi adıma evliliğin pek de numarası kalmadı. hayatım boyunca bir kadını memnun etmek yerine kendimi memnun etsem yeter. mülklerimi bırakabileceğim bir evlat da bir şekilde yapılır.
  • karar verilirken kırk defa düşünülmesi gerekendir. ama eğer doğru insanı buldum diyorsanız akıp geliyor. siz karar vermiyorsunuz kendiliğinden oluyor.
    mesela kendimi bildim bileli kafamda bir kadın profili vardı. istediğim özellikler, karakter vs.
    30 yaşımda, aradığım yerden bitmeyi buldum. nokta atışı oldu. ama nasıl güzel oldu nasıl güzel oldu. mest oldum. evlilik fikri yoktu kafamda hiç, her şey öyle güzel öyle güzel oldu ki evlenmek gerek dedim. evleniyorum yani. çok mutluyum ya. daha fazla ballandıra ballandıra anlatmayayım nazar değmesin.
  • düğün tarihimin de belirlendiği içine girecegim kurum.

inanılmaz heyecan yaptım aslında düğün falan istemezdim hep buraya da yazdım ama reel hayatta öyle olmuyormuş.basta annem ne öyle düğün istemem falan diye başta baya bir tavir koydu.kayinvalidem aşırı tatlı zaten hergun konusuyoruz,düğünde giyeceği elbiseye kadar almış.cumartesi benim gelinlik alınacak,evimiz tutuldu,esyalarinda yarisi tamam.iste ne acayip adetler var gelinliği erkek tarafı alırmış,damadın smokini biz işte yatak odasını kız tarafı alırmış falan filan...ya benim kafama takılan kendi annem ki aşırı tatlı biridir asla fesat degildir ama kayinvalideyle epey anlaştık onu biraz kıskandı sanirim ki inkarda etmiyor zaten.birsey olduğu zaman annene sor bana sorma zaten diye hafiften serzeniş yapıyor tatlı annem.oysaki ben ona canımı veririm öyle seviyorum.
    aradaki dengeyi kurmak ne zormuş meğer...kendi annemin böyle kiskanacagi aklıma gelmezdi var ya şok oldum ahahaha.kayinvalideye direk anne hatta annecim demeye başladım kadını aşırı sevdim,annemle de harika anlaştılar ama anlaşmazlık çıkacak diye korkuyorum.bazen bir karar alınırken her kafadan bir ses çıkıyor çıldıracak gibi oluyorum.

erkek tarafına da ayrı üzülüyorum çok masraf yaptırmamaya çalışıyorum düğünü onlar yapıyor balayini onlar yapiyor,eşyaların çoğunu onlar alıyor falan hep en masrafsız şekilde yaklaşıyorum kıyamıyorum onlara kayınvalide ve kayınbaba da öyle bir dediğimizi iki etmiyorlar inanılmaz mutluyum.hayatim boyunca beklediğim ikinci bir annem daha oldu.esim ise tarifsiz seviyorum onu son 28 gün dugunumuze.

ben o aşk ve sevgiyi ve arzuyu hissettigim adamı buldum evlenip 28yil gecsede ayni hislerde olacağımı biliyorum.
  • insanlık tarihinin en büyük keriz silkeleme operasyonudur.
  • dikkatle verilmesi gereken bir karar. kesinlikle askin yarattigi kimyasal etki ile ani gerceklestirilmemelidir. biraz sakin olup birlikte belli bir vakit gecirilmeli.
    karsilikli uyum ve saygi enine boyuna olculmelidir. aksi halde yuksek ihtimalle kaybedilecek bir kumardir evlilik.
    dogru insanla gerceklestirilen uyumlu bir evlilik ise muthistir. beraber bir hayati paylasmak, ortak hayallere ve gelecege sahip olmak, birlikte bir yavruyu buyutmek hayati anlamli kilar. yalnizlik allaha mahsus lafina kesinlikle inaniyorum.
    bir tavsiye de ailelerin sacma sapan yorumlari ile uyumun bozulmamasi icin evlilikle ilgili herseyin ailelere anlatilmamasi gerektigi. esin ailesine karsi kesinlikle politik olunmalidir. hem esle hem esin ailesi ile yuzde yuz uyum imkansiza yakindir. siz esinizle anlasin. akli basinda bir sekilde evliliginizi yonetin. diger butun gurultulere kulak asin.
  • bilmiyorum, pişman oldum ama evlenmeseydim de oğlum olmazdı
hesabın var mı? giriş yap