*

şükela:  tümü | bugün
 • bunun bir sonraki adımı "günde 2 postadan fazla masturbasyon yapmak devletin bütünlüğüne karşı yapılmış bir saldırıdır" şeklindeki beyanattır.
 • "301 bu ulke icin bir nimet!" demekle ayni $ey. karacar$aflarini "ozgurluk" olarak tanimlayanlar gibi, zincirlendikce daha cok kilit isteyen $a$kin hokkabaz aciklamasi!
 • anayasa'yı editlemek gereken hal, oluş.

  edit lafını da hiç sevmem. jargona uygun olsun diye yazdım.
 • saçmasapan bir önerme. zaten nimet çubukçu da "evlilik dışı çocuk yapmak" dememiş, "evlilik dışı çocuk edinmenin magazin programları tarafından iyi bir davranış gibi sunulması" için anayasaya aykırı demiş. gerçi bunun da ne kadar aklı başında bir söylem olduğu tartışılır. "hangi maddesine aykırı ve madem öyle niye ilgili magazin programlarının yapımcıları anayasaya aykırı hareket etmekten yargılanmadı?" soruları pıtır pıtır aklımıza düşüyor. ayrıca, yargılanmasınlar zaten de bakanlar ve başlar kurdukları cümlelere daha bir özen gösterseler ne iyi olur. dahası bir kadının rahmine nasıl anayasal önlem alabilirsiniz yahu, abuk subuk işler...

  bu noktadan sonra çığrından çıkmamak için sözü özlem tekin'e bırakmak istiyorum ben: "kime ne karman çorman hayatımdan, kime ne yalan dolan masallarımdan"

  teşekkürler özlem.
 • devamında, yasa ihlal edildiğinde uygulanacak yaptırımın da gelmesi gereken vecize. sanıklara tıbbi operasyon* ya da yasak aşk mahsülünü ailenin elinden alıp yatılı bir institüsyona kapatmak gibi.
 • turk aile yapısının ne oldugunu biri soyle guzelce acıklasa da biz de anlasak.kadın dövülür aile yapısı denir,cocuklar icin zaten dayak olagan bir olay ama aile yapımız guclu aman dokunmayalım,aile ici siddet ,taciz ,tecavuz surekli bu aman aile yapısı denerek korunur kollanır.
  simdi butun bu problemler bir yana asıl tehlike belli oldu.hepimizin gozu aydın olsun.
  simdi sen imam nikahı da kabul hatta makbul ,evlenmeden cocuk yapıyorsun ya bak işte toplumun temellerini dinamitledin.oyle erkegin basında olmadan onun yonlendirmesi olmadan nereye cocuk yapıyorsun.evlen hatta imam nikahı kıy,dogur soyle 3-4 cocuk-en az- bakamadın mı sal sokaga,calıstır.hasta oldular mı cık televizyonlara.yardım toplarken yeni bir cocuk daha yap.yaptıklarına bakma devlet baksın.sen yenilerini yapmaya devam et.bu arada en onemlisi nikahın olsun.
 • saçma sapan bir iddiadır, dayanağı yoktur. ayrıca devletin dini olmadığı gibi bir medeni hali de yoktur. devlet evliliği teşvik eden bir kurum gibi davranamaz, devletin misyonlarına aykırıdır.

  devlet sosyal hayata ancak toplum güvenliğini tehlikeye atan bir durum olduğunda müdahale edebilir. içki içilmesini yasaklayamayacağı gibi evlilik dışı çocukları da illegal ilan edemez.

  ötesinde devletin çözmesi gereken hadiseler başta;
  evlilik dışı çocuk sahibi olmak, ahlakı sağlamak amacıyla evlenmeyi desteklemek gibi politikalar değil;

  töre cinayeti, aile meclisi, başlık parası, tecavüz ettiği aileye kızını veren babalar, tecavüzcüsü ile evlendirilen kadınlar, çocuk pornosu gibi ciddi suç teşkil eden ve insanların can güvenlikleri ile ilgili konularda harekete geçmeleri gerekmektedir.

  zira sanıldığı gibi din/evlilik/toplumsal cinsyete dayalı yaşam biçimleri savunmakla ahlaklı yapmaz insanları. bunun örneklerini defalarca gördük, görmekteyiz.

  bugün bekar bir kişi rahatlıkla çcok evlat edinmekte; bir sürü bekar anne ve baba çocuklarını zor ama iyi bir şekilde büyümektedir.

  bazı değerleri putlaştırıp, diğerlerini tükaka etmek sadece ama sadece o putlaştırılan değerler altında namus adına namussuzluk yapılmasına ve bu namussuzlukların toplum nezdinde normalleştirilmesine ve sorgulanamamasına neden olur.

  eğer aileyi putlaştırırsanız, ona devlet koruması getirirseniz, kol kırılı yen içinde kalır laflarınuı çok işitir, bir çok insanın da hayatını karartırsınız.
 • bakanlarımızın anayasadan ne kadar bihaber olduklarını göz önüne seren açıklama.
 • sayın bakan uykusuz falandı herhalde, zira neresinden tutsami ne yönden baksam bir yere varamadığım enteresan bir söyleşiymiş bu lafı ettiği.

  şimdi şu var önce: tecavüze uğrayan bir kadın demiş ki "benim durumum gamze özçelikle aynı" sayın bakan "e çekim yapmamışlar ki neresi aynı" demiş. tecavüz efendim ortak nokta tecavüz. çekim yan öğe. bir kadına, medyatik bir kadına tecavüz edildi, tecavüz eden şahıs bunu bir de internete koyma salaklığına haizdi bu vesileyle gamze özçelik davasını açtı, hakkını aradı. başka yerde tecavüze uğrayan başka bir kadın da "bana da gamze özçeliğa yapıldığı gibi tecavüz edildi yorumunu yapıyor. ha belki de çekimden ziyade bilinçsizlik halidir sözkonusu olan, bu soruldu mu acaba mağdureye, merak ettim.

  evlilik dışı çocuk yorumları başkalarınca eleştirilir zaten onunla pek uğraşmayacağım ama bir önerim var naçizane, anayasaya aykırıysa eğer evlilik dışı çocuk yapmak, bence tayyip bey cumhurbaşkanı olunca anayasa mahkemesine başvurup çocukların iptalini talep etsin. kökten çözelim sorunu.

  (bkz: #1583391)
 • o anayasanın, insanın doğasına aykırı olduğunu gösterir önerme. zaten bu bakanlar, bu "poplum", bu gözlükler de öyle değil mikine?!