şükela:  tümü | bugün
 • rahatı, keyfi yerindedir. geliri iyidir. derdi sıkıntısı yoktur. bunlar olmadan mümkün değil. neticede kabul etmek gerekirki her kadın potansiyel asalaktır. o cocuğun ihtiyaçlarını karşılayacak bir enayi bulamazsa, asalaklık işlevini yerine getiremezse bunalır, sıkılır, stres yapar.
 • ekonomik özgürlüğü elinde, yaşı olgun sayılabilecek ama toplum baskısından da çekinen bayandır. daha geçen gün muhabbeti geçti. toplumsal baskıdan korkuyorum, aile baskısından çekiniyorum filan dedi. böyle bir şey yapsam bırakın daha ailemi en başta kurum amirlerim tarafından insan içine çıkarılmayacağını söyledi. ama çocuk da seviyor yani ama evlilik konusunda tereddütleri var. uzun süren ilişkisinin bitmesinden sonra evlilik hakkında oldukça negatif. asalak filan da değil. işi itibariyle toplumun en problemli kurumunda en üst seviyede sorumlulukla çalışıyor. olabiliyor böyle istekler. evlat edindirme işlemine filan başlayalım dedim ama çok bozuldu. yüzüme baktı, bi siktir git demeye getirdi. ne yapabilirim ki.
 • babasi ve annesi de rahatmis demek...
  ben sirf babam kahrindan ölebilir diye yapamazdım - her seyi gectim.
 • benim. zor yaparım o ayrı. ama bence bu bir hak olmalıydı. anne baba kalpten gidebilir akrabalar laf yapabilir dikkat etmek lazım. of ya şu üç günlük dünyada hiçbir istediğini yapamamak ne kötü.
  ek: zaten annelik başlı başına bir sorumluluk, çocuk annenin yükü. bırakınız yapsınlar.
 • tüp bebek yöntemi ile önündeki engel(li)leri aşabilir. kişinin maddi durumu bu konudaki en önemli unsurdur tabii.

  tüp falan olmaz, et ete değecek diye diretiyorsa eğer johnny sins'e yazacağı aşk mektubu ile vakit kaybetmeden işe koyulmalı.
 • farklı görüşlere saygı duyabilen bir insan. keşke buna sıcak bakmayanlar da hakaret etmeden konuşabilecek zeka seviyesinde olsalardı, fakat imkansız tabi.
 • evlilik icat edilmeden önceki dönemde, her kadındır. ne çabuk kabul ediyosunuz oğlum dayatılanları... evlilik dediğin hadise çıkalı, şunun şurasında kaç sene olmuş. yapmayın böyle.
 • mantikli kadindir. illa evleniceksin dendiginde babam gibi adamlar baba oluyorlar. cocuk sevmeyen, cocugun getirdigi sorumluluktan dolayi tatsizlasan ve sonucunda bosanmalarin meydana geldigi iliskiler olucagina, tek basina bakarsin sen cocuguna. babam ablami da istememis, beni de kardesimi de, sonuc iki bosanma, 3 tane babadan uzak cocuk. kimseyi evlenmeye zorlamicaksin, insanlarin baskisi yuzunden mahvolan iliskiler ve hayatlar.. degmez.
 • aile çatısı altında baba modeline her an ulaşamayan bir çocuk yetiştirme sorumluluğuna sıcak bakan kadındır.

  bakıyorum da herkes kadın açısından bakıp yine özgürlükten dem vurmuş. çocuğun psikolojisini düşünen yok.