• mantikli kadindir. illa evleniceksin dendiginde babam gibi adamlar baba oluyorlar. cocuk sevmeyen, cocugun getirdigi sorumluluktan dolayi tatsizlasan ve sonucunda bosanmalarin meydana geldigi iliskiler olucagina, tek basina bakarsin sen cocuguna. babam ablami da istememis, beni de kardesimi de, sonuc iki bosanma, 3 tane babadan uzak cocuk. kimseyi evlenmeye zorlamicaksin, insanlarin baskisi yuzunden mahvolan iliskiler ve hayatlar.. degmez.
  • bir gun cocuk sahibi olacaksam olacagim kadin tipi.

evlilik, gunumuzun gorunuste modern, zihniyette magara adami turk erkekleri yuzunden gunumuzde calisan turk kadini icin resmen kolelige donusmus durumda.

1.60 boyunda, 48 kiloyum, ufacik bir insanim. ama adam gozumun icine baka baka rahat rahat "hem butun gun disarida calisacaksin, hem evin butun islerini yapacaksin, hem cocuk bakacaksin, kadinsin gorevin bu, ben erkegim sadece disarida calisirim" diyebiliyor. sanki ben supermenim ya. zihniyet bu. sorumluluklari paylasmayi asla kabul etmiyorlar.

kimse kusura bakmasin ben kimsenin kolesi degilim. madem herseyi tek basima yapmam gerekiyor, o zaman evlilige ne gerek var. yaparim cocugumu sperm bankasindan, burada soracak olurlarsa da yurtdisinda tanismistik yabanciydi, ben hamileyken vefat etti babasi derim.

zaten gunumuzde turk erkeklerinin gerizekali zihniyeti yuzunden kadinlar cocuklarini bir nevi tek basina buyutuyor.

bu da onun bir adim otesi iste. atilamayacak bir adim degil.
  • evlilik icat edilmeden önceki dönemde, her kadındır. ne çabuk kabul ediyosunuz oğlum dayatılanları... evlilik dediğin hadise çıkalı, şunun şurasında kaç sene olmuş. yapmayın böyle.
  • türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre böyle bir hakka sahiptir. doğan çocuğu da babası nüfusuna geçirebilir, bu da kanuna uygundur.
  • farklı görüşlere saygı duyabilen bir insan. keşke buna sıcak bakmayanlar da hakaret etmeden konuşabilecek zeka seviyesinde olsalardı, fakat imkansız tabi.
  • buarada amaç evlenmeden çocuk yapmak mı yoksa kadının tek başına çocuk doğurması mı tam anlamamakla birlikte, çocuk yetiştirken yanında bir baba modeli 'olacak olduktan sonra belediyeden izin almak çok da tınnn..
    çocuk sadece iyi bir aile ortamında sağlıkla ve mutlulukla yetişir ki normal aile ortamından bahsediyorum. çocuklukta alınan modeller ileriki yaşlarda bütünlüğümüzü oluşturur sonuç olaraka babasız bir çocuk evet büyütebilirsiniz ama boş yere hem çocuğa hem de kendinize milyonlarca yük yüklersiniz.
  • kuzey ya da kuzeybatı avrupalıdır; çünkü türkiye'de olsa -küçücük bir azınlık grup dışında- götünü keserler o kadının.

bu kadının -mesela hollanda'da- partneriyle paylaştığı ortalama hayat kalıbı kronolojik olarak şu şekildedir (alternatifleri de mevcuttur): sevgililik - birlikte yaşama - çocuk yapma - nişanlanma - bir çocuk daha yapma - ev satın alma - belki bir gün evlenme... tercihen araya bir yere bazı hukuki avantajlar için partnerlik anlaşması* sıkıştırılabilir. bu sırada anneler-babalar kalp krizi geçirmez, akrabalar kadını afaroz etmez.

ama türkiye'de götünü keserler. evet.
  • iyi düşünmesi gereken kadın. kişisel olarak ben de sıcak bakıyorum ama yaşadığım toplum belli. üstelik anne baba kardeşlerle mutlu bir ailede büyüdüğüm için aileye çok önem veriyorum. çocuğumun bir ailesi olsun isterim her şeyden önce. dünyaya bir çocuk getireceksem en büyük gayem onu mutlu etmek olur. türkiye şartlarında evlilik dışı bir çocuk mutlu olamaz. annelik muhakkak harika bir şeydir ama sırf bu duyguyu yaşamak için çocuğumun benim yüzümden bir tek göz yaşı dökmesini istemem. bunun yerine anne olmamayı tercih ederim.
  • kervan onlara aldirmadan yurudukce, nesillerinin azalarak bir gun biteceginin farkinda ama son demlerini yasayan her gecici akimin pesine dusenlerin acizligiyle kadini susturursa herkesi sustaracagini dusunerek seslerini yukseltenler tarafindan surekli taciz edilen, nereye nasil ne icin baktigi kimseyi ilgilendirmeyen insan.
  • turkiye'de yasiyorsa once bu berbat otesi ortama cocuk getirecek kafaya ulasmasi gerekir ki, bu kafaya da malumunuz cevresel faktorlerle (aile baskisi, toplum baskisi, arkadas baskisi vs.) ya da artik ne kullanilarak ulasiliyorsa onunla ulasilir. ondan sonra da otursun evlilik disi mi ici mi olduguna karar versin.
hesabın var mı? giriş yap