şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 18 ya$indan once aile izni olmadan verilmez.
 • evlilik her ne kadar akıldışı görünse de, akli dengenin yerinde olup olmadığına bakılarak verilen evlenme izni.
  bir de başka biri ile daha evli olunup olunmadığına bakılırak verilen bir çeşit temiz kağıdı.
 • türkiye'de kasaplar tarafından verilecek olandır. manavlar verse daha iyi ama sanki.

  diğer yandan, zina, eşe yönelik şiddet vb. durumlarda ceza puanı uygulaması yapılabilir. ceza puanı sıfırın altına inenlerin eşi elinden alınabilir. süper fikir bencesi ;)

  ayrıca (bkz: kadına yönelik şiddete karşı alınabilecek önlemler)
 • eşinizle kol kola gezerken çevirmeye takılabileceğiniz, size "ehliyet ruhsat görebilir miyiz? ablanın vizesini sigortası tam mı? " tarzı sorular yöneltebilecek, ahlâk bekçisi yeni tür polisleri de ortaya çıkaracak uygulamadır. gerçekten de bambaşkaymışsınız.
 • sadece yaşla alakalı olmayıp bir çok test sonrası verilmesi gereken ehliyet. sadece yaşla olduğunda çocukların ne hale geldiğini görüyoruz. 1 yaşındaki çocukların doğum gününe bakın allah aşkına harfler abartılı pastalar tüm milleti çağırmalar falan. a.k. bana bir doğum günü yapıldı 6 yaşındaydım herhalde bi tepsi kurabiye bi tane pasta, annemler kuzenler vardı en fazla bu nedir lan çocuğun her halini paylaşmak etmek.
  ehliyeti sadece yaşla sınırlandırırsanız memnun olmayan çocuk yetiştirmeyi bilmeyen devamlı kavga dövüş içinde yoğrulan genç anne babalar üretirsiniz. onların bu yaşantısı iş hayatına yansır, iş hayatı da sosyal günlük hayata yansır. bugün hani yolda, kahve dükkanında diyorsunuz ya niye millet ateş topu diye en az ekonominin berbatlığı kadar bu evlilik ehliyetinin de vaktinde hafife alınması gelir.