şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: hakimin kocasından boşadığı kadınla aşk yaşaması)

hepinizin malumu, boşanma oranları arttı. boşanmayaların bir kısmı da aldatıyor. sadece kendi çevremden gözlemlediğim kadarıyla toplumun idealize ettiği evlilik hayatını sürebilen çok az insan var.

birlikte yaşamın başlamasıyla, dayatılmış bir sürekli beraber olma halinden bahsediyorum, şehvetin tükenmesi bir oluyor. hadi bir sene oluyor diyelim. sonra karşılıklı çıkarlar ve mecburiyetlerle birlikte büyük bir çaresizlik içinde sürüyor "birliktelik". sizi bilmiyorum ama bana böyle oluyor. uzun zamandır kendimi bu yüzden uzaylı gibi hissediyorum, birlikte olduğum insanlar ve arkadaşlarım da eleştiriyorlar zaten. çabuk sıkıldığımı ve "tuhaf" olduğumu iletiyorlar bana sağolsunlar.

hadi ben tuhafım, peki evlilikler nasıl? orada güzel bir manzara görsem işi gücü bırakıp evlenecek bir kadın aramaya başlayayım da, tünelin ucunda ışık göremiyorum.

korkaklık işlemiş bir kere akıllara. 10 senelik eşinin yanında gözü sağa sola kayan, hayal dünyasında türlü fanteziler kuran, hatta bazen uygulamaya koyan yığınlar bize ne anlam ifade etmeli?

aslında çok açık, kadın erkek fark etmiyor. herkes farklı tatlar arıyor. hele bir de cinsel tatminsizlik varsa insan en doğal içgüdülerinden olan cinsellik konusunda nasıl kayıtsız kalabilir ki? evet abilerim ablalarım, elbette karşı komşunun eşiyle sevişmek istiyorsunuz, karşı masanızda oturan sıkı kalçalı afetten aklınızı alamıyorsunuz, yolda görüp bir an göz göze geldiğiniz yakışıklıyla bir kahve içmek istiyorsunuz. ama ne yazık ki evlisiniz!

devletlerin toplumu küçük birimler halinde kontrol altında tutma çabasından başka bir şey değil evlilik. evlilik, bir ömür boyunca bütün insani isteklerimizi baskılama sebebimiz.

"zaten doğaya sahip değiliz, iyi besin tüketemiyoruz, güvende hissetmiyoruz, cinsel arzularımızı da bastıralım gitsin" demektir evlilik.

eğer öyle değilse, zırvalıyorsam eğer biri çıksın bana bayıla bayıla evlenen insanların bu durumunu açıklasın.

eğer bunun mantıklı bir açıklaması varsa bende aynı anda farklı kadınlardan hoşlanabilen biri olarak gidip tedavi göreyim.
  • di mi doğru
  • (bkz: evlilik aşkı öldürüyor güzelim) orası da sizi şuraya yönlendirecek; (bkz: zorlama güzelim)