şükela:  tümü | bugün
  • yeni evlilere e$ten dostan sorulan, benimde iki haftadır magruz kaldıgım gerzek soru.
  • sorulana vakit bırakmadan:
    aman nasıl gitsin, artık düzenli bir seks hayatı var, dendiği vakidir.
  • birebir özel hayata saygısızlık olarak gelen sorulardan biridir.

+evlilik nasıl gidiyor muhterem?
    -nasıl olsun abi ilk zamanlar güzeldi her gün sevişiyorduk şimdi ise hergün kavga ediyoruz.
    +yahu iyi yada kötü demen yeterliydi.
    -yok yok madem sordun dinle.bu hatun varya ömrümü yedi daha ilk haftadan bıdı bıdı bıdı...
    +hay allah kahretmesin tamam tamam istemiyorum
    -yoook yoook dinlicen
    +dilim kopaydıda sormayaydım...
  • bu soruyla başlayan olası diyalog ve takip eden sorular aşağıdaki gibidir;

-evlilik nasıl gidiyor?
    -normal.
    -normal ne demek ya, heycanlı değil misin?
    -abi 7 senedir beraberiz zaten ne diyim. "çok enteresan bişey geeğrrçeğteeğn" oldu mu?
    (takip eden sorular gelmektedir)
    -eee yemek yapıyo musun?
    -heralde
    -ne yapıyosun
    - ....a..nın.aaa..mını
    -ne dedin?
    -yok bişey
    -ne pişiriyosun yani?
    -ev yemekleri pişiriyorum.
    -eeee çocuk?
    -ne çocuğu?
    -çocuk ne zaman?
    -bilmiyorum.
    -bu sene yaparsınız heralde bi tane
    -....sana ne be denyo karı...
    -efendim?
    -yok bişey.
    -eee kız mı istiyorsunuz erkek mi?
    -........godoş olsun istiyoruz.....
    -ne?
    -yok bişey.......
  • sırf sormak zorunda kalmamak için 15 yıllık çocukluk arkadaşımı bir senedir aramamamın sebebi olan soru.evlendiği günden beri arayamıyorum,sanki bu soru cümlesinde bir lanet gizli.bunu sormasam eşin nasıl demem gerekecek,o da aynı derecede tuhaf geliyor.hiç sormayıp eskisi gibi muhabbet etsem o da olmaz,ayıp olur,evli barklı bayan mertebesine erişmiş canım arkadaşıma saygısızlık sayılır bu da...
    aslında iki taraf da evli olsa,bu kadar garip,ucube görünmezdi bu soru ancak,ben hala öğrenci hayatımın keyfini(!) sürerken,elimde kitaplarım okula koştururup final zamanı masa başında sabahlarken,arkadaşımın kendi evi olması,yemek pişirmesi,migros'a gidip eşiyle alışveriş yapması falan bana çok acayip geliyor.sanki iki ayrı dünyaya aitiz artık,aşılamayacak bir "evlilik" duvarı var aramızda.ben "ortalamam çok düştü geçen dönem çok çalışmam lazım" desem ona,anlar mı beni?ya da "sevgilimden ayrıldım" desem boş boş bakar mı suratıma,böyle şeyler çok mu uzaklarda kalmıştır onun için?bütün bu çelişkiler altında,şarttır "evlilik nasıl gidiyor" ya da muadili bir kalıbı devreye sokmak,siz ne kadar hala değilmiş gibi düşünsenizde evlidir o çünkü,bir kere bile de aramadığınız için kendisini,arayınca bu soru da kaçınılmaz olur.
  • aptal arkadaşımın üniversitedeki hocamıza sorup da "biz boşandık" cevabını almasıyla kimseye sorulmaması gerektiğini öğrendiğimiz soru. sanane, nasılsa nasıl.
  • eger di$i ki$iyseniz, akabinde, soran kisi gozlerini karniniza cevirir ve ikinci can alici soruyu sorar: yok mu birsey?
    (bkz: sanane)
  • yeni evlilerin başbelası mı artık yoksa neden evlensin belki de bu soru sorulsun diye bilemyiorum işte öyle bi şey.

-evlilik nasıl gidiyor
    -iyi işte ya çatır çatır sevişyoz
  • bazen insani sinir edecek seviyede maruz kalinan soru.