şükela:  tümü | bugün soru sor
 • haberi okursanız gelinlerin suriyeli, damatların alman olduğunu görüyorsunuz. bu da erkeklerin ne kadar embesil ve amsalak olduklarını, kadınların ise ne kadar yamanma meraklısı ve çakal olduğunu gösteriyor. kadınlar yüzünü batıya dönüyor, kaçıp kurtulmaya bakıyor, erkekler ise olaya nefes alsın yeter mantığıyla yaklaşıyor ve doğudan kız alıyor. ben de göçmenim bana da hep laz kızları denk geliyor ama şimdiye kadar hep avuçlarını yaladılar çok şükür. onu bırak da suriyeli gelin ne amk.
 • herseyde oldugu gibi bunda da bati dunyasini 30 sene geriden takip ediyoruz

  amerikaya bakiyorsun artik aile maile kalmamis amk millet kedi kopekle yasiyor. ıstatistiklere bakin cocuk sayisi sabit onunda cogunlugunu meksikalilar araplar gocmenler yapiyor ama kedi kopek sayisina bakiyorsun katlana katlana artiyor

  depresyona girenlerin sayisinda kanser oraninda otizm de bosanma oranlarinda yalniz insan sayisinda evlendigi halde cocuk yapmayanlarin oraninda abartmasiz her sene rekor kiriyor amerika

  yani size 2040 yilinin turkiyesi nasil olacak onun goruntusunu cizdim.

  allahtan suriye pakistan afganistan ve arap yarimadasindan olaganustu goc aliyoruz onlarda olmasa bu 2040 degilde 2030 olacakti. yatin kalkin dua edin
 • kadınların artık erkekleri kandıramadığı önermesi hangi kafayla yazılmıştır bilemiyorum ama olaya kendimce bir 'kadın' olarak açıklık getirmek istiyorum.

  artık kadınlar akıllandı, bilinçlendi. haydi hop hop tamam yüzük hemen nikah masası istemiyoruz. karşımızda ki şahıs 2 satır şiir okusun bir güzel söz söylesin istiyoruz. çiftleşmek için evlenmenin manasızlığı vuruyor yüzümüze. siz de bu durumu erkekler akıllandı artık kadınlar kandırıp nikah masasına oturtamıyor sanıyorsunuz halbuki alakası yok biz kendimiz oturmuyoruz.

  ayrıca boşanmaların artma sebebi yine kadınların bilinçlenmesidir. eskiden kadınlar ben nereye giderim 'dul' halimle psikolojisiyle her türlü aşağılanmaya, hor görülmeye tahammül etmeyi kendilerine görev bilip ömürleri boyunca hiç sevmedikleri adamlarla aynı yatağı paylaşmak zorunda hissettiler. ancak günümüzde ne erkek ne kadın bu duruma geldikten sonra devam ettirmiyor, bitiriyor ki en sağlıklısı da budur.
 • kanaat mefhumunun bünyelerimizden gün geçtikçe azalarak kaybolması
 • endüstriyel toplumlara evrilmenin sonucudur. çünkü çiftler birey olduğunun gitgide daha da çok farkına varıyor ve ne erkek tarafı kadının derdine ne de kadın tarafı erkeğin derdine katlanmak istemiyor. buna bilinçlenmek deyin, bencilleşmek deyin ya da eğitilmek... sonuç değişmez. artık bir elmanın iki yarısı çiftler değil, bağımsız iki bireyin evliliği hüküm sürüyor. şayet evlenmek gibi bir planınız varsa şunu asla unutmayın; "aynı yastığı paylaştığız insan da olaa zayıf yanlarınızı göstermemelisiniz. birbirinize gam yükü değil değer katmalısınız. birbirinize kattığınız bir şey kalmadığında yollar ayrılmaya başlar."

  istisnası var mıdır? bunu bilemiyorum altan. mutlu bir evliliğe ihtimal vermiyorum ya da mutlak mutlu bir evliliğe diyelim. eninde sonunda patlayacakmış gibi geliyor çoğu evlilik.

  evlenmeyin diyemem. bence tecrübe edilmeli her şey.
 • evliligin cok zor ve cok maliyetli, bosanmanin kolay ve maliyetli olmasi sebebiyledir.

  ha ayrica su atom bombasini da suraya birakmak isterim: erkek ailesi icin kadin kendisi icin calisir.

  booooooomm...
 • çünkü bireysellik bunu gerektirir de ondan artması...

  birey...adı üstünde bir ey...eyyy bir...

  daha başka formda söylememe gerek var mı?

  national geographic belgeselleri de "serengeti'de sıradan bir gün nasıl acep?" diye merak eden "masumane" birer meraklı fotoğrafçılarca yapılıyor zaten...

  (bkz: büyük resim)
  (bkz: algı yönetimi)
  (bkz: liberalizm)
  ve yine yeniden
  (bkz: bireysellik) (bkz: individüalizm) (bkz: benmerkezcilik)
 • önlenmesi mümkün güncel bir durumdur. boşanma masraflarına gerekli miktarda ötv eklenerek sorunun üstesinden gelinebilir.