şükela:  tümü | bugün
 • bu tiplerin en başlarda mental bir rahatsızlığı olduğunu düşünüyordum ama her boku bilimle açıklamaya çalışmanın yersiz olduğunu fark ettim. camurlasmis, cıvımış, çürümüş bunlar. insan kılığından sıyrılmış, başka bir yaratık olmuşlar. mide dayanmıyor 5 dakikadan fazla. bunca izleyen neyin peşinde diye de soruyor insan. bu amk programlarını niye kaldırmıyorlar da bu milleti gitgide daha gerizekalı hale getiriyorlar gün be gün. gerçi bu millet gerizekalı olmaya mahkûm, bu reytingler yalan söylemez. yazık ya, çok yazık.
 • ordakileri görünce insan kendisini evliya melek gibi sanır. en kaşar hemcinsim bile ne namusluymuşum la ben der yani.demiyorsa da desin artık.
  çok ilginçler . çok değişikler. sıradışı varoş eğitimsiz düz adam zzami modunda alayı.
  içi boş insanlar sadece şekilleri var süsleyip püsleyip takımları çektirip insanlara sunuyorlar.

  açıkçası gülüyorum. 7 bölge 81 il var eyvallah dünyanin bir ucundan gelmek nedir ??? o kadar mı geniş sahalardan evlenilecek adam/ kadın bakıyorsunuz.

  çirkinlik baki herhalde.
 • bazen moralim bozuluyor bi boka yaramıyorum diyorum varoluşsal sıkıntılar. tv zaplarken bunları görüyorum özgüvenim yerine geliyor.
 • şimdi burda bu arkadaşlar eleştiriliyor.
  anlayamıyorum ben bunu. toplumsal bakış açısı söz konusu olduğunda, bu programlara katılan tiplerin de bu toplumun bütününü oluşturan birer parça oldukları yadsınamaz.

  şaka len amına koyim, alayı mal kuran çarpsın. katıksız mal hepsi.
 • bunlari 3 gruba ayirabiliriz.

  1- toplumum varos kesimi: bu grup nette gordugumuz abukluklari ureten, amaci evlenmekten ziyade orada durup,muhtemelen gunlugune para kazanan tipler.bunlar ara ara cikar biriyle nisanlanir programda, sonra nisan bozulur baskasiyla.kavga,gurultu ederler.

  2-yakisiklilar/guzeller : tabii goreceli kavram ama bunlar tamamen cast olan,mankene benzeyen tipler.bu ayni evde yasayanlarin programlarindan sonra cikmaya basladilar.senaryoya sadiktirlar.

  3-yaslilar : gercekten evlenmek isteyen tek grup.kariyi,kocayi gommus,cocuklarindan bikmis ya da azmis (gercekten azmis) yaslilarin doldurdugu grup.genelde de bunlar evlenir programlarda.

  kim? ben mi yok lan ne izlemesi *
 • gurbetçiler bu program sahnelerinin daimi müdavimleridirler çünkü gurbetin soğuk yatağında sıcak bir memleket yorganı şart gelir.