şükela:  tümü | bugün
 • hükümetin her naneyi yasaklamasına rağmen kadınların sonsuz biçimde aşağılanma şekillerini içeren bu garabet programları yasaklamaması ilginç. bu tip programların varlığı beni rahatsız ediyor. içeriği o kadar saçma ki, ne zaman denk gelsem bir kadının bakıma muhtaç olduğunu öğreniyorum, evlendiği erkeğe hizmet etmek zorunda olduğunu betimleyen cümleler duyuyorum. kadın daha önce evlendiğini ağlarayak, utanarak, sıkılarak anlatıyor ve sunucu diye oraya koydukları cahil kadın bu tip yorumlara özellikle çanak tutuyor. sosyolojik olarak mutlak surette incelenmesi gereken bu programlar bence kesinlikle yayından kaldırılmalı zira insanlığın bilimle birlikte gelişime yöneldiği günümüz dünyasında inanılmaz derecede çağ dışı ve sakil duruyorlar.
 • sanırım türkiye'nin kağıt üzerinde hukuk devleti yazdığından oluşan bir durumdur. yasaklamanın ötesinde insan hakları konusunda toplumun bilinçlenmesi gereklidir. bu tür hakların bilincinde olan bireylerin bu tür programlar vasıtasıyla mağrur bireyler olmaktan çıkıp, rasyonel ve ne istediğini bilen kişiler olarak bu tür programlara katılmaları en güzeli olacaktır. konukların çiftler hakkında yaptığı kişisel yorumlar ve evlilik adaylarının bu yorumlara kulak vermesi apayrı bir konudur. 'hissiyat' ile algı oluşturma çabası. aslında bu tür programlar, şuan ki güç sahiplerinin işlerine geliyor. bir diğer örnek ise ülke de milyonların 'var mısın yok musun' adlı programı izlediği gerçeği. izleyenlerin hiç bir şey öğrenmeden 'hissiyat' ile kutuların açılması, bazen acıklı hikayeler ve bazen de eğlenceler ise programın bir amacının olduğu algısıdır. son olarak evlenmek bireylerin hakları olsa da televizyon programlarında bunu özendirici tutumlardan kaçınılmalıdır. güç sahipleri işlerine gelen bir çok konuda kısıtlamalar getirirken bu tür programları planlanan değişimler doğrultusunda yasaklamalıdır. belki başka bir zaman bireyler daha özgür, daha öğretici, daha rasyonel ve eşitlikçi olduğunda bu tür programlar kendine daha hür bir şekilde yer bulabilir...
 • desteklemiyorum. bence bu tarz programlar çoğalsın. izleyen ve katılanlardan bir topluluk oluşsun ve biz kalan azınlığı bu sayede rahatça bulup onlarla yasamaya devam edelim.

  birde eger az biraz bakmisliginiz varsa bu programlara, özellikle iran'dan gelen kadın sayısının, azımsanmayacak düzeyde olduğunu farkedersiniz. demek ki neymis? yasaklar bir ise yaramazmış, içindekini ve en ufak boşlukta yapabileceklerini kontrol etmezmiş.
 • niye bu kadar geç kalındığını anlamadığım olay.
  siktirsinler gitsinler.
 • rtuk'un tumden kapatilmasi taraftariyim, insanlarin ne izleyip izleyemeyecegine devletin karar vermesi yanlis. elinde kumanda var begenmiyorsan degistirirsin kanali ibis millet zorla mi izletiyor size.

  ha bu hukumetin ahlakina hic girmeyecegim zaten olmayan seye giremezsin
 • herkes hakkettiği şekilde yaşar ve yönetilir. her ne kadar bu programlar uyuşturucu olarak yayımlansa da; bunlara prim ve reyting veren bizim güzel insanlarımızdan başkası değildir. gidin bir berbere bu kanallar açıktır! ağzı açık izlerler, sokakta yürürken perdeleri açık bir evin içine gözünüz kaysa, koca dev ekranda bu programlar vardır, yaşlı bakkal amcaya uğrasanız durum aynı, eş- dost ziyaretine gitseniz yine öyle, her şeyi siktiret; hasta ziyaretine gidersiniz nefesini götünden alan dostunuz bile bunları izler. kim için yasaklayacaksın ki?

  bu saydıklarım arasında kaç tanesinde belgesel izleyenine denk gelirsiniz? ya da var mı acaba adam gibi bilgilendirici yayım yapan ana akım kanalları?

  fatih altaylı; celal şengör ve ilber ortaylı ile mükemmel bir bilim programı yapmıştı yakın zamanda hatırlarsanız. sahi n'oldu o programa? hanginiz o program kapatılmasın diye direttiniz ki?
 • yasakçı zihniyete hayır denmesi gereken eylem. velakin bu programlara yönetmelik olarak değil de içerik olarak izin veren bir makamda olsaydım tv kanallarında vs. kesinlikle izin vermezdim kanalımda bu denli gerizekalıca programlara.
 • cast ajanslarından tutulan birkaç erkek ve kadından oluşan programlarda kendi akıllarınca sansasyonel ilişkiler yaşatarak insanlarla dalga geçen programlar sürüsünün kapatılması olayı.

  destekliyoruz efenim.
 • olmayacak şeydir.

  koyunlara kaval lazım beyler. sonra çobanın s.kini ısırırlar neüzübinillah :)
 • hadi inşallah olur dediğimiz olaydır.