şükela:  tümü | bugün
  • çevresindeki mutsuz evliliklerden etkilenmiş sevgili olduğu günlerdeki mutluluğu arayacağından korkan kadın olabilir. malum yolunda giden bir evlilik bulmak zor bu günlerde.
  • siz onunla ömür geçirmeyi isteyip de böyle bir teklifte bulunduysanız, basitçe sizinle evlenmek istemiyordur. aynı ülküye sahip değilsiniz, beraber bir gelecek düşünmüyor olabilir.
  • nedir şimdi anlamadımki ben, oo evlilik alayım bi dal diyerek atlamalı mıydı?
  • evlidir belki kadın
  • akıllı kadındır. bu durumda teklifi eden de aptal oluyor.
  • sizinle evlenmek istediğiniz kadının hayır diyeceğini anlayamadıysanız zaten evlenmeyin.
  • sen bunu biraz daha düşün istersen demişliğim var. hayatının hatasını yapacaktı, ben engel oldum.
  • her kadın evlilik denilince balıklama atlamaz, önüne gelen evlenme teklifi edebiliyor dostum, hoşlandığı kızın gözüne girmek isteyen bile artık evlililk teklifi edebiliyor. eskisi gibi zor bir şey değil bebeğim.
  • mantığının değil kalbinin sesini dinlemiş olan kadındır. tereddüte düşüyorsanız ve karşınızdaki kişi için, kalbinizdeki soruya verdiğiniz cevap "acaba" da tıkanıp kalıyorsa verilmiş en güzel karardır.
    kimse kimsenin zamanını almadan , kimse kimseye daha fazla rol yapmadan. içiniz , vicdanınız rahatsa gerisi önemli değil.

evlenmek için evlenmek dibini göremedeğiniz bir kuyuya, bile isteye atlamak demektir. dikkat edin, kalbinizin onaylamadığı hiç bir şeye kendinizi mecbur hissetmeyin.