şükela:  tümü | bugün
  • - e abi nasıl gidiyor yenge nasıl
    - iyi ne olsun dün evlilik yıldönümüydü
    - ne hediye aldın
    - düşündüm düşündüm bulamadım bende 3 tane lahmacun aldım götürdüm
    - çok romantiksin abi mum da yaksaydınız
  • hediye deterjanını kapıda saklı tutan, süpriz adamıdır.
  • aç adamdır. karısı yemeyeceği için kendisi yer, doyar. afiyet olsundur...
  • en asil duygunun insanıdır.*
  • bir karikatürde adam karısına "sevgilim, lahmacundan kilot yaptırdım. sıcak sıcak giy de yiyelim." demekteydi. böyle bir şey de olabilir bu adam.
  • (bkz: aşermek)
  • kendine kalacak bir yer bulması gereken adamdır.
  • karısı tarafından (kesinlikle komik olmayan bir) espri yaptığı zannedilen adamdır; ama en azından yıldönümünü hatırlama inceliğini göstermiştir, bu da bir şeydir.
  • efendim, takdir edilesidir. gecen hafta bm tarafindan fao icin duzelenen gida fiyatlarini arastirmak uzere avrupa'da bircok ulkeyi, sehri arsinladim. tabii olarak, kendi mutfagimizdan tatlar da aradim. turk restoranlar gordum, cigliklar duydum, donerler kokladim, kan cekti iceri girdim. once iki lahmacun, bi' ayran istedim; disimin kavugunu doldurmadi tabii, iki lahmacun bi' ayran daha soyledim. efendim, uzerinize afiyet biraz siskinlik hissedince, kurdanla dislerimin arasina sikisan (sozumona ) et ve maydonoz parcaciklarini bi' sanat etkinliginde bulunurcasina, buyuk bi' incelikle temizledim. millet kokuyu alir cani ceker, bi' yeri siser diye agzima da bol naneli iki sakiz drajesi attim. bi' elim gobegimde bi' elim havada garsondan hesabi rica ettim. abla, cay ister misin diye sorunca yediklerimi kolay hazmedebilmek icin, itiraz etmedim. tavsan kani, (dunden kalma cay) getirdi. tam cayimi bitirmek uzereyken, kucuk bi' sandikta adisyonu getirdi. yanibasimda, herhalde cok beklersem canim sıkılır diye bekledi; takdir ettim. adisyonda, ne gorum dostlar 45 euro. dedim baba bu ne is? efendim, hemen izah etti, bi' lahmacun 9 euro, dort tane ile eder 36 euro, 2 ayran 3 eurodan etti sana 42 euro, ikram sandigim kalin belli bardakta sunulan cay ise 3 euro. tabii, hic gecikmeden, nefes almaksizin cingar cikardim. itiraz ettim. hayatimda ilk kez ayiptir soylemesi, dostlar, konumumu kullandim. gogsumu kabara kabara sen benim kim oldugumu biliyo' musun dedim. kimsin ya diyerek cevapladi, tabii ne bilsin cahil adam, alttan aldim. ben fao'nun arastima asistaniyim diyince, cahil iste dedim ya, bon bon bakti. neyse, velhasil odedim hesabi, tabii bi' sartla bi' lahmacunu tartirip, gramajini ogrenmek. efendim, takriben 1 lahmacun 100 grammis. ogrendik. hemen bi' super markete gitmek icin yola ciktim. doner cigliklari icersindeki caddelerden gectim, icim kan agladi, canim acidi. bi' super market buldum. hazir olun dostlar: 50 gram havyar 4,5 euro. hemen cantamdan defteri kalemi cikartip, hesap yaptim: 100gr lahmacun esitse 100 gram havyara , 100gr lahmacun 9 euro, 100 gram havyar 9 euro ise, seytan bunun neresinde?
    dostlar, eger ki evlilik yildonumunde karisina lahmacun alan adam ve karisi ailecene avrupa'daysalar cok kiymetli, cok degerli, pozitif bi' davranis sergilemistir nazarimizda. takdir edilesi, elleri opulesi, yanaklari sıkılacasi adamdir.
    edit: fiyatlar kurmaca degildir.