şükela:  tümü | bugün
  • adam gibi kadındır! kadının hasıdır. :s saçmalamayın lan. yıl dönümünü unutan kadın mı olur ? kadın dediğin unutmaz. unutturur. bir de unuttuğun için canını okur. o yaşa kadar aldığın her nefesi dirhem dirhem geri vakumlar ciğerlerinden. ohhhhhh nitekim ki tanıdığım tüm kadınlar ikincisinden de mutlu mesudum.
  • ben hic degilim. pof.
    unutulur mu be? yapilir mi bu sevdicege? iki kisinin ayni coskuyla kutlayabilecegi tek gundur oysaki. ne dogum gunu, ne de sacma sapan uyduruk gunler. evlilik yildonumu o iki kisiye ozeldir. her gun de mutlu olunur, sevgi gosterilir ama o gun gecen yillarda yasanilan guzel seyler yad edilip, biri birinin gozlerinin icine bakilmaz mi? bir kucuk hediye verilmez mi? bu kadar mi onemsizdir birlikte adilmis o adim?
  • tek kelimeyle o kadın benim. şimdi facebook'tan bir arkadaşım kutlayınca hatırladım . meğer 3 yıl önce bugün evlenmişim hiç söylemiyosun sözlük .
  • benim bu şahıs.

az önce bir ekşi sözlük yazarı kaç yıldır evli olduğumu sordu.

o sırada "lan" dedim "bizim yıl dönümü bu zamanlardaydı" düşündüm. "yoksa" dedim "bugün, olabilir mi"

döndüm eşime dedim ki
    - bizim bugün evlilik yıl dönümümüz olabilir mi?

önce biraz düşündü. sonra "olabilir" dedi.

el sıkıştık. birbirimizi tebrik ettik.

ama ben ikna olamadım tam. teyzemi aradım. o da hatırlamıyormuş. evlilik cüzdanını aradım. bulamadım. en son sağ olsun bir arkadaş iki yıl önce bugün fotoğrafımızı paylaşmış nikahta, onu buldum. emin olduk.

şu an imza artışımızın üzerinden dolu dolu iki yıl geçmesinin iç huzuruyla evde oturuyoruz.

mutluyuz.
  • evli değilim ama muhtemel geleceğim bu.