şükela:  tümü | bugün
 • tahammülsüzlük ve açgözlülük, ayrıca kezbanlık ve kekoluk, beraberinde orospu ruhlu olmak ve gözü dışarıda olmak.
 • nafucka
 • en büyük sebebi insanların evlilik öncesi mükemmeli oynaması. bunun üstüne her şeyin paraya ve parayla elde edilen şeylere indirgenmesi. kişilerin en küçük problemde evli olduğu kişiyi silip atması çünkü dışarıda hep daha iyisi var.
  lüks yerlere gidip oradan instagrama fotoğraf atmanın güneşin batışını izlemekten daha değerli görülmesi.
  genel anlamda kullandığımız arabaların, telefonların, saatlerin, kıyafetlerin markalarından ibaret olmamız.
 • türk insanının oral sekste başarısız olması bu nedenlerden biridir. cinsel tatminsizlik evlilik gibi bir ömür tek eşli olmayı gerektiren durumlar için ölümcül.
  bu nedenle karınızı veya kocanızı tatmin etmek için elinizden, dilinizden ve şeyinizden geleni yapın. onu yapmam, orama elleme, öyle yapma demeyin, açık fikirli olun, tabularınızı değil anı düşünün. iyi seks yapan, zevk alan ihtiyacı giderilen insan evinde de mutlu olur.
 • eski nesil bunu sanirim ne olursa olsun ilk olarak yanindaki ile empati yaparak ve ne yasanirsa yasansin yanindakini birakip gitmeyerek cozuyordu. bu tasvirdeki halin sagaltilmis versiyonuna sevdigine olan inanci yitirmemek de denebilir. inanc, belirli bir fark yaratiyor. 'sevmeye inanmis insan' o yüzden onemli bir ayrinti.

  bir sey olup bittigi de yok zaten. siz inanabildiginiz kadar 'var' her sey.
 • başkalarına özenme, doyumsuz olma, sürekli karşılaştırma halleri.

  sürekli suçlama ve olumsuz eleştirme. pekiştirilen olumsuz davranış ve kavga.
 • fedakar olmamak, kendinden bir şey katmamak, bencil olmak, empati kuramamak... daha da sayılabilir.

  fedakar insan kalmadı. herkes prens ve prenses.
 • kimsenin kimseye tahammülünün olmaması, insanların sürekli birbirini aldatması, insanların gerçek manada birbirini sevmemesi,sırf evlenip çift maaş almak veya çocuk yapmak için evlenenler ve en önemlisi kadınların eşiyle değil de eşinin işiyle,eviyle, arabasıyla evlenmesi aynı şekilde erkeklerin de eşinin yemek yapmasıyla, temizlik yapmasıyla ve yine malı mülkiyle evlenmesi.
 • liseden sınıf arkadaşım daha lise sondayken matematik öğretmenimizin kızıyla sözlenmeye kalktı. kızla da aynı sınıftayız. üniversite sınavı var diye kız kabul etmedi. yine daha o sene birkaç ay sonra, sınıf arkadaşımız ve aynı zamanda okul müdürümüzün kızı ile nişanlandı. okul kapanır kapanmaz nişan attı. sonra birisiyle evlendi iki çocuğu oldu eşiyle boşandılar. sonra öğrencisiyle evlendi ondan da çocuğu oldu. onla durum ne bilmiyorum.

  ne istediğini bilmemek de boşanma sebepleri olabilir. ne derler, "ne istediğini bilmeyen bulduğunda anlayamaz"
 • kişisel alana saygı duymamak en büyük nedenlerden biri diye düşünüyorum. karşılıklı güven zemini oluşmayınca çiftler sürekli birbirini didikliyor.
  halbuki sevgilin/eşin/partnerin sensiz de gezebilmeli. arkadaşlarıyla görüşebilmeli, seninle yapışık bir hayat yaşamamalı, her gün mesajlaşmak ya da aramak zorunda olmamalı, tabiri caizse mıç mıç olmamalı... saymakla bitmez bunlar. eğer bir şekilde dengede tutulursa bunlar, büyük sıkıntıları yaşamaktan kurtulur insan.

  bazı şeyler zamanla anlaşılır karşılıklı boğmadan yürütebilmeyi öğrenmek lazım. bunda karakter önemli bir etken ama yaş aldıkça saçma salak tripler atacağına anın güzelliğini yaşamamanın kıymetini fark ediyorsun. günlük telaşa ya da yersiz kıskançlıklara kurban etmeden ilişkiyi doyasıya yaşamak gerek.